• Обновено
Понфи 300 парчиња топлински смалувања на конектори за куршуми, терминали на женски и машки конектори, изолирани водоотпорни морски крим за автомобилски конектори з?

Понфи 300 парчиња топлински смалувања на конектори за куршуми, терминали на женски и машки конектори, изолирани водоотпорни

DEN 3.00
Во магацинот.

Залиха

【Пакетот вклучува】 вкупно 300 парчиња топлина намалување на машките/женските куршуми за куршуми. Црвена : 120 парчиња (60 машки+60 женски); Сина : 120 парчиња (60 машки+60 женски); Yellowолта : 60 ​​парчиња (30 машки+30 женски). 【Погодно сино : 120 парчиња (60 машки+60 женски); Yellowолта : 60 ​​парчиња (30 машки+30 женски). 【Погоден и безбедност】 Мерачи на жица и идентификации во боја отпечаток на конектори за жица. Можете да ги изберете конекторите за куршуми со вистинска големина според вашите потреби. 【Одличен контакт со жица】 бакарно барел обезбедува зголемен проток на струја и обезбедува помал пад на напонот, спречувајќи неуспеси на жиците и намалување на прекинувањето на опремата. 【Трајност】 Дебело бакарно барел обезбедува силна врска со жици секој пат. Вашата жица никогаш нема да се лизне од овие конектори за намалување на топлината. Цевките за намалување на топлината на лепило обезбедуваат голема јачина на затегнување. 【Гаранција за квалитет】 Ние стоиме зад квалитетот на нашите производи. Ако од која било причина не сте задоволни од набавката, ве молиме контактирајте не. Ние ќе се обидеме да ви помогнеме и да ви помогнеме и да обезбедиме задоволство. Електричните конектори со куршуми се тркалезни женски и машки конектори од типот на пол, кои се парат се вклопуваат едни со други за да формираат задникот што може лесно да се исклучи за да се олесни отстранувањето на електричната компонента. Тркалезниот машки терминал е специјално дизајниран да се поврзе со шуплив телесен конектор за женски куршуми со иста големина. Поврзувањето на машки и женски конектор за куршуми создава безбедна и издржлива врска што може да се исклучи во секунди. Изолацијата за намалување на топлината целосно го запечати терминалот од елементите и е најнапредниот вид изолација за конектори на пазарот. Активираната леплива постава за топлина ја запечатува точката за поврзување што го заштитува конекторот за куршуми од корозија и оштетување на водата. Ова лепило исто така го врзува терминалот на изолацијата на жицата и му обезбедува на конекторот за куршуми поголема јачина кога се споредува со винил или најлонски терминали.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

ВИЛКАСЕ Автомобил Комплет Автомобил Комплет Автомобилски Жица Конектори 2 парчиња Кабел Терминал Блок Жица Конектори Рачка Жица
  • Обновено

ВИЛКАСЕ Автомобил Комплет Автомобил Комплет Автомобилски Жица Конектори 2 парчиња Кабел Терминал Блок Жица Конектори Рачка Жица

DEN 1.00

Рачката Жица Конектори Се Погодни за Инсталација Можете Да Ги Поврзете Жиците Без Никакви Алатки Со Ваш

ФЕХАУК 50 парчиња CH2 Брзо Спојување Заклучување Жица Конектори Притисни Терминал Електричен Терминал Напон 220v За Лесно Безбедно
  • Обновено

ФЕХАУК 50 парчиња CH2 Брзо Спојување Заклучување Жица Конектори Притисни Терминал Електричен Терминал Напон 220v За Лесно Безбедно

DEN 376.64

Пролет притиснете брз жичен конектор, бел терминален блок,Номинален Напон 250 V,Номинална Струја 10 A, Прим�

СВАПО 600 Парчиња Конектор За Цевки За Стегање Од Бакарна Жица Лопата Изолиран Кабел За Кабелска Жица Комплет ЗА Терминал САМОСТОЈНА
  • Обновено

СВАПО 600 Парчиња Конектор За Цевки За Стегање Од Бакарна Жица Лопата Изолиран Кабел За Кабелска Жица Комплет ЗА Терминал САМОСТОЈНА

DEN 1.67

АГ 10 (Зелена) : Ф : 12мм L : 20.5mm В : 6мм D : 3.9mm C : 3.4mm Количина : 50 парчиња АГ 12 (Портокалова) : Ф : 12мм L : 19.5mm В : 4,4 мм D