• Обновено
ДАРЕДЕВИЛ 326-332 Дрво На Знаење ЗАВРШИ!

ДАРЕДЕВИЛ 326-332 Дрво На Знаење ЗАВРШИ!

DEN 3.33
Во магацинот.

Залиха

погледнете ја нашата ПРОДАВНИЦА за повеќе МНОГУ, Колекции, ЗАЛИХИ ДАРЕДЕВИЛ 326-332 "ДРВО НА ЗНАЕЊЕ" - Капетан Америка, Гамбит, Железна Тупаница Датум : мар-Септември 1994 година приказна и Уметност : Даниел Г. Чичестер, Грег Рајт И Скот Мекданиел** * Содржи Број #Е 326-332 ** * КОМПЛЕТНИОТ 7-Дел Приказна лак! Мет Мардок беше син на второкласен борец по име "Битлин Џек" Мардок. Но, иако неговиот живот помина во физичка борба, Џек Мардок инсистираше На тоа Дека мет избегнува борба и наместо тоа се концентрира на неговите студии. Не беше лесно. Децата од соседството го нарекоа кукавица, па дури и го нарекоа "Смел" за да му се забавуваат.Потоа судбината интервенираше во форма на камион натоварен со радиоактивен товар, се упати кон доверчив човек. Мет истрча на улица за да го спаси човекот, но самиот го удри камионот. Заслепен од несреќата, ги нашол другите сетила како растат многу поакутни. Тој дури разви радарско чувство што му дозволи да "гледа" предмети во светот околу него.Кога неговиот татко бил убиен затоа што одбил да се бори, Мет одлучил дека повеќе не може да се воздржи. Тој стана Смел, " Човекот Без Страв—- еден од најмрачните ликови на Марвел, и секако еден од најдобрите.'- СТРИП-БАЗА АТЛАС АРХИВА ИЗДАНИЕ или подобро, многу НЕЦИРКУЛИРАНИ сјајни ВФ-НМ копии ~ ~ ~.

Основни карактеристики

Најдобри понуди