• Обновено
ЛАМСОН ПОЛНОЌ Фалсификувани 4 - Компјутер Стек Нож Во Собата, Парична Казна Работ

ЛАМСОН ПОЛНОЌ Фалсификувани 4 - Компјутер Стек Нож Во Собата, Парична Казна Работ

DEN 5759.84
Во магацинот.

Залиха

Ножот За Стек е совршен за чисто сечење низ стекови и рифови. Г-10 рачка материјал. Г-10 првично беше развиен од Вестингхаус и ја докажа својата цврстина и издржливост во предизвикувачките апликации на електрични и механички уреди. Г-10 е изграден од силни и издржливи фиберглас слоеви и епоксидна смола и формирана под висока температура и притисок. Добиениот материјал е неверојатно силен, високо отпорен на температура, непропустлив на влага и кога е полиран има прекрасен длабок сјај. Неспоредлив квалитет. Сечилата се фалсификувани од најдобриот високо-јаглероден нерѓосувачки челик Од Солинген, Германија (одделение 4116) или комерцијалниот САД НА Ламсон 420ХЦ-лам. Издржлив дизајн. Нашите сечила се прецизно фалсификувани користејќи го традиционалниот метод на топла капка, или прецизно ласерско сечење и калено до совршена цврстина од 58 на скалата Роквел. Ова резултира со тврди, злобно остри сечила кои го задржуваат работ подолго и се високо отпорни на корозија и еластични. Супериорни перформанси. Целосните танг сечила со двојни или тројни занишани рачки обезбедуваат идеална рамнотежа и тежина. Заоблениот и вдлабнат потпора обезбедува беспрекорна транзиција од рачка до сечило, што резултира со удобна поддршка на палецот и прстите за подобра контрола и безбедност. Занаетчиство со потпис. Прецизно изработен во САД, секој од нашите ножеви е завршен до совршенство користејќи најсовремена технологија заедно со завршна обработка на рацете, како и комерцијални процеси на полирање и острење. Основан Во Масачусетс во 1837 година, Ламсон е горд што е најстариот производител на прибор за јадење во Соединетите држави. Нашето име е синоним За Американската уметност и со себе носи истакната историја—во 1869 година новоизбраниот Американски Претседател Улис С.Грант беше претставен 62-парче ламсон вечера во Белата Куќа. Парчиња од овој извонреден подарок остануваат во главниот град на нацијата изложени во Институцијата Смитсонијан. Денес, нашите талентирани занаетчии се уште рачно изработени секое парче во западен Масачусетс-широк избор на елегантно функционални производи, вклучувајќи ласерски и фалсификувани прибор за јадење, кујнски алатки и трговски алатки. Со текот на годините преживеавме големи светски настани, тешки финансиски времиња, па дури и природна катастрофа што не принуди да се преселиме од нашата оригинална фабрика. Преку сето тоа, нашиот дух и посветеност на Американската изработка не се намалија. Напротив, овие искуства инспирираа обновена прослава на нашето наследство – супериорен квалитет, услуга и страст за извонредност што ќе ги направи горди нашите основачи. Со разновидни дизајни како професионалните и потребите на домаќинствата што ги снабдуваме, производите На Ламсон се одеднаш со високи перформанси и стилски, традиционални и иновативни. Како што се движиме кон трет век во бизнисот што долго време го прикажавме, нашата мисија останува непоколеблива : да се стремиме кон ништо помалку од совршенство од Американско производство. Искуство производи рачно изработени со грижа и длабоко вкоренети во традицијата : Искуство ламсон.

Основни карактеристики

Најдобри понуди