• Обновено
Speedball растворлив во вода блок за печатење на мастило, сет, сет со 4 бои, цевки од 1,25 унца

Speedball растворлив во вода блок за печатење на мастило, сет, сет со 4 бои, цевки од 1,25 унца

DEN 319.84
Во магацинот.

Залиха

Совршено за домашно студио или училница - создадено од пигменти и мелени до совршена конзистентност за блок/олеснување печатење. Мастилата печатат смела боја и се сушат до богата, ситна завршница. Создадете прекрасни отпечатоци - одлично за печатење на хартија или картон со линолеум, дрво или меки блок површини, флексибилни плочи за печатење или полифома. Земјиште и мелено до совршена конзистентност - мастилото има тактика што обезбедува дури и покриеност и овозможува конзистентни, спектакуларни резултати секој пат. Безбедно за возрасни и деца - сите бои ја носат АП заптивката и лесно се чистат со сапун и вода. Она што е вклучено - сетот вклучува (4) 1.25oz цевки со мастило растворливи во вода растворливи во вода во црна, црвена, сина, жолта боја. Совршено за домашно студио или училница - создадено од пигменти и мелени до совршена конзистентност за блок/олеснување печатење. Мастилата печатат смела боја и се сушат до богата, ситна завршница. Создадете прекрасни отпечатоци - одлично за печатење на хартија или картон со линолеум, дрво или меки блок површини, флексибилни плочи за печатење или полифома. Земјиште и мелено до совршена конзистентност - мастилото има тактика што обезбедува дури и покриеност и овозможува конзистентни, спектакуларни резултати секој пат. Безбедно за возрасни и деца - сите бои ја носат АП заптивката и лесно се чистат со сапун и вода. Она што е вклучено - сетот вклучува (4) 1.25oz цевки со мастило растворливи во вода растворливи во вода во црна, црвена, сина, жолта боја. Блок-растворливо за печатење во вода за печатење во вода, е лидер во индустријата и омилен кај уметниците и студентите. Овие врвни мастила за печатење се сите терени и мелени до совршена конзистентност што создаваат смели отпечатоци што се сушат до богата, ситна завршница. Вклучени во овој сет се 1,25 течни унца цевки од црно, црвено, сино и жолто мастило. Ова мастило е идеално за блок и олеснување печатење. Користете го на линолеум, дрво, брзо исечено лесно, брзо исечено, брзо-морничаво и поли-отпечаток. Мастилото за блок -печатење има убаво такло кое обезбедува дури и покриеност и ви овозможува да произведувате конзистентни, спектакуларни резултати секој пат. Нема неуредно чистење кога го користите ова блок печатење мастило. Кога ќе завршите со вашиот проект, мастилото ќе излезе веднаш од вас користејќи сапун и вода. Комплетот за печатење на блок -блок за печатење е безбеден за возрасни и деца да го користат. Тоа е ACMI AP сертифициран и е во согласност со ASTM D-4236.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Комплет За Рамни Садови алеси МУ Составен Од Шест Лажици За Маса, Вилушки За Маса, Ножеви За Маса, Лажици За Кафе Во 18/10 Полиран
  • Обновено

Комплет За Рамни Садови алеси МУ Составен Од Шест Лажици За Маса, Вилушки За Маса, Ножеви За Маса, Лажици За Кафе Во 18/10 Полиран

DEN 1224.00

Дизајнер : Тојо Ито Во 18 / 10 нерѓосувачки челик Безбедна машина за миење садови Припаѓа на комплетен сет �

Бмисегм Машки Боксери Долна Облека Машки Модни Гаќи Плетенки Секси Гаќи За Возење Долна Облека Панталони За Панталони Големи
  • Обновено

Бмисегм Машки Боксери Долна Облека Машки Модни Гаќи Плетенки Секси Гаќи За Возење Долна Облека Панталони За Панталони Големи

DEN 1592.00

атлетски шорцеви за мажи Увезени теретана црни шорцеви менс жан шорцеви пакет мажи летни шорцеви смешн�

3 Прстен Врзивно Средство Разделувачи Со Јазичиња-х 8 Јазичиња Разделувачи за 3 Прстен Врзива-Бело-Јазичиња За Врзива - Јазичиња
  • Обновено

3 Прстен Врзивно Средство Разделувачи Со Јазичиња-х 8 Јазичиња Разделувачи за 3 Прстен Врзива-Бело-Јазичиња За Врзива - Јазичиња

DEN 351.52

? ПАКЕТ ОРГАНИЗАТОР НА ДОКУМЕНТИНудејќи вкупно 100 парчиња, овој пакет за поднесување содржи 12 комплети р