• Обновено
Фројд Диабло 10 x6 Поликристален дијамант на заби, сечило на цемент 5/8

Фројд Диабло 10 x6 Поликристален дијамант на заби, сечило на цемент 5/8

DEN 1.33
Во магацинот.

Залиха

Прави чисти намалувања во цементот на растителни влакна со минимални премиум резултати од празнење, кога работите со производи од цемент со влакна е сè за чисти, точни намалувања. Нуди максимален живот со PCD-опремена Design Expertly развиен од Jamesејмс Харди и Фројд Диабло за справување со најразлични производи за цемент со влакна, Фројд D1006 DH располага со комерцијален PCD (поликристален дијамант).Единствената одобрена поликристален дијамант (PCD) на Jamesејмс Харди (PCD) со сечилото на цемент со влакна. Што има во кутијата Фројд D1006 DH Diablo 10-инчен цемент со цемент на влакна. Произведува мазни, тивки кратења со ласерско сечење на чистата дизајн на Фројд D1006 DH значи дека можете да уживате во удобноста на мазните перформанси. Одликувајќи се со комерцијални поликристални дијаманти (PCD) со комерцијална градба, ова сечило создава минимална прашина, лесно се справува со целосна употреба и нуди продолжен живот на сечење. Дополнителен бонус, ласерските отвори за стабилизатор на сечилото го намалуваат бучавата и вибрациите за време на работењето, одржувајќи ја вашата работна околина порелаксирана и вашите раце повеќе контрола. Оваа одлика, исто така, го намалува триењето и искривувањето, помагајќи да се продолжи животот на сечилото. Дизајнот на анти-вибрација го стабилизира сечилото и го намалува бучавата додека се сече и не лепете облога на перма-штит за да се намали топлината. Заедно, овие карактеристики му даваат на сечилото на сечење живот кој трае до 60 проценти подолг од стандардните лопати од карбид. Што има во Box Freud D1006 DH Diablo 10-инчен цементен цемент за цемент. Покрај тоа, намалувањата направени од ова сечило создаваат до 50 проценти помалку респиративна прашина, така што вашата работна околина е почиста и поздрава. За тешка сечило што се овластува преку цемент со влакна со чисти, крстосници со ниска прашина, не гледајте подалеку од FRUD D1006 DH DIABLO 10-инчен цементен цемент за цемент. Развиени од Jamesејмс Харди и Фројд Диабло за сите производи за цемент на влакна од Jamesејмс Харди и други производи за бренд на цемент со влакна. Изведувачите, градежните работници и Avid Do-It-Sourself Remanters ќе сакаат да го задржат ова сечило на рака за работни места што повикуваат на правење намалувања на производи од цемент со влакна, како што се облоги, обвивка и табла за поддржувачи. Оваа одлика, исто така, го намалува триењето и искривувањето, помагајќи да се продолжи животот на сечилото. Одликувајќи се со комерцијални поликристални дијаманти (PCD) со комерцијална градба, ова сечило создава минимална прашина, лесно се справува со целосна употреба и нуди продолжен живот на сечење. Дополнителен бонус, ласерските отвори за стабилизатор на сечилото го намалуваат бучавата и вибрациите за време на работењето, одржувајќи ја вашата работна околина порелаксирана и вашите раце повеќе контрола. За тешка сечило што се овластува преку цемент со влакна со чисти, крстосници со ниска прашина, не гледајте подалеку од FRUD D1006 DH DIABLO 10-инчен цементен цемент за цемент. Покрај тоа, намалувањата направени од ова сечило создаваат до 50 проценти помалку респиративна прашина, така што вашата работна околина е почиста и поздрава. Ова сечило, исто така, може да се пофали со заби на TCG (троен чип) заби, изработени за да издржат густи композити, заедно со не-стап на перма-штит што обезбедува отпорност на топлина и корозија. Ова сечило, исто така, може да се пофали со заби на TCG (троен чип) заби, изработени за да издржат густи композити, заедно со не-стап на перма-штит што обезбедува отпорност на топлина и корозија.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Vorcool Ноќта на вештерките Дух Светло низа самовила светилка ламба декоративни предводени светла за декор на дворот на забавата
  • Обновено

Vorcool Ноќта на вештерките Дух Светло низа самовила светилка ламба декоративни предводени светла за декор на дворот на забавата

DEN 150.24

Стринг светлата можат да и помогнат на вашата забава да создаде среќна атмосфера и да донесе повеќе заб�