• Обновено
Заштитник на екранот на мониторот против сјајот за 32-75 инчи работна површина - Филм за филтрирање за блокирање на сини светло за заштита на очите за TCL/Samsung/Toshiba/Sony/LG/Hi

Заштитник на екранот на мониторот против сјајот за 32-75 инчи работна површина - Филм за филтрирање за блокирање на сини светло

DEN 3.00
Во магацинот.

Залиха

Ослободете го заморот-најновата технологија за филтрирање на сина светлина со 7-слој слоевит дизајн, подобрување на анти-сините светлосни перформанси, UV400 заштита, заштита на зрачење, анти-статично, олеснување на заморот на очите и ви помага подобро. Анти-сјај-Двојната заштита против сјајот ви дава поголем мир кога го користите вашиот компјутер и се ослободувате од сјајот. Нема повеќе главоболки. Отпорен на отпечатоци и анти -ленти - Површината на заштитник на екранот има облога против прсти, што е хидрофобна и помалку мрсна, намалувајќи ги дамките од масло од отпечатоци. Засилен третман со доказ за експлозија за да се спречат секојдневните гребнатини. Пренесување на висока светлина - до 99% висок трансмисија на светлина, вратете ја вистинската сцена, без хроматска аберација без темни сенки, почувствувајте го јасен видлив елегантен живот!. На кого му треба повеќе - совршен за кратковид, ученик од училиште, работник во канцеларија, зависник од социјални медиуми, онлајн гејмер, моден lубовник. Ослободете го заморот-најновата технологија за филтрирање на сина светлина со 7-слој слоевит дизајн, подобрување на анти-сините светлосни перформанси, UV400 заштита, заштита на зрачење, анти-статично, олеснување на заморот на очите и ви помага подобро. Анти-сјај-Двојната заштита против сјајот ви дава поголем мир кога го користите вашиот компјутер и се ослободувате од сјајот. Нема повеќе главоболки. Отпорен на отпечатоци и анти -ленти - Површината на заштитник на екранот има облога против прсти, што е хидрофобна и помалку мрсна, намалувајќи ги дамките од масло од отпечатоци. Засилен третман со доказ за експлозија за да се спречат секојдневните гребнатини. Пренесување на висока светлина - до 99% висок трансмисија на светлина, вратете ја вистинската сцена, без хроматска аберација без темни сенки, почувствувајте го јасен видлив елегантен живот!. На кого му треба повеќе - совршен за кратковид, ученик од училиште, работник во канцеларија, зависник од социјални медиуми, онлајн гејмер, моден lубовник. Сината светлина што се испушта од ТВ може да предизвика голема штета на очите. Долготрајната стимулација на очите со сина светлина лесно може да доведе до заматен вид, визуелен замор, болка во очите, болка во очите, што резултира во синдром на компјутерски визија, а исто така може да ја влоши состојбата на мрежницата макула и да ја зголеми инциденцата на катаракта и други заболувања. Блеј светлосен филтер усвојува слоевит анти-сина светлина дизајн и повеќеслојно филтрирање на сина светлина, може да блокира 75% штетно сино зрачење помеѓу 380nm до 490nm за заштита од широк опсег, заштита од зрачење, олеснување на заморот на очите и ви помагаат Подобро спиење.ПОДЕЛЕН Опис : -Име на производи : Десктоп компјутер/ТВ/Монитор Материјал за заштита на екранот-производ : 7-слој ПЕТ-Производ Функција : Анти-рефлексија/анти-зрачење/анти-миопија/сина светлина филтер, кој може да го намали Замор на очите на вашиот компјутер и ви помага подобро да заспиете. Чистењето е важно, заштитник на екранот ќе дојде со марамчиња и шишиња со спреј, ве молиме, проверете дали темелно го исчистите вашиот монитор пред да го придржувате филтерот2. Филмот за заштита на ТВ е заштитено со два други транспарентни филмови во средина. Запомнете да го раскинете внатрешниот слој. Откако ТВ -филмот е целосно прикачен на екранот, извадете го надворешниот слој.

Основни карактеристики

Најдобри понуди