• Обновено
AEXIT 65,5 mm BASV звучник за поправка на Skelet 2-слој Војкер бас звуч за звучникот на звучникот на звучникот на звучникот Гласовен калем

AEXIT 65,5 mm BASV звучник за поправка на Skelet 2-слој Војкер бас звуч за звучникот на звучникот на звучникот на звучникот

DEN 2.67
Во магацинот.

Залиха

Име на производот : Гласовен калем; Материјал : Скелет : Басвир : Бакар; Д (Внатрешна диа) : 65.5m_m / 2.578i_n. D (Outter Dia) : 67m_m / 2.637i_n; h (вкупна висина) : 55m_m / 2.165i_n; h (висина на калем) : 20m_m / 0.787i_n. Импеданса : 6 ~ 8 Ом; моќност на калем : 150 W ~ 300 W; слој на калем : 2. Одговара за : бас звучник; тежина : 25g. Боја : црна; содржина на пакет : 1 xvoice калем. Со возење струја низ гласовниот калем, се произведува магнетно поле. Ова магнетно поле предизвикува гласовната калем да реагира на магнетното поле од постојан магнет фиксиран на рамката на звучниците, а со тоа и се движи конусот на звучникот. Со примена на аудио бранова форма на говорната калем, конусот ќе го репродуцира брановиот притисок на звукот, што одговара на оригиналниот влезен сигнал.

Основни карактеристики

Најдобри понуди