• Обновено
1 парчиња Сул181д Механички Час Тајмер Временски Чувар Тип 96 Префрлување Сегмент 24 Часа Дневна Програма Аналоген Временски Прекинувач

1 парчиња Сул181д Механички Час Тајмер Временски Чувар Тип 96 Префрлување Сегмент 24 Часа Дневна Програма Аналоген Временски

DEN 495.68
Во магацинот.

Залиха

Микро Прекинувачи. Микро Прекинувачиапликации Сул181дмеханички Тајмер е костум за бојлер, дозери За Вода, Улична светилка, светилка за Скали, Кутии За Рекламни светилки, Водни култури за Раса, Наводнување, Автоматска контрола На Канцелариска моќност,насекаде има потреба од контрола на времето во домот или индустриски, итн.Карактеристика : 1)со резерва на енергија (нимх батерија на полнење)2)96 сегменти за префрлување3)контролиран Кварц4) Најкратко време на префрлување : 15 минути спецификација : работен напон : 110 230 V Акфреквенција : 50 60 Hz Number на канали : 1 ширина : 3 модули тип на инсталација : DIN железнички тип на поврзување : duofix пролетни терминали погон : кварц-Контролирана степер Моторпрограма : дневна програма резерва : 200 часа прибл. 100 часа на 110 VSwitching капацитет на 250 V AC, cos =1 : 16 Какопрекинувачки капацитет на 250 V AC, cos =0,6 4 AIncandescent/халогена светилка оптоварување 1100 WShortest пати на префрлување : 15 minprogramble секој : 15 mintime точност на 25 °Cj 1 s/ден (кварц)Тип на контакт : Префрлување контакти излез : потенцијал-бесплатен И фаза-независен Број На Сегменти за Префрлување; 96стандардна потрошувачка; 0,5 Одобрување на Западот; вдехоминг и изолационен материјал; термопластика Отпорна на висока температура, термопластика За Самогасување На заштита; ип 20 класа на заштита : ii според en 60 730-1амбиентална температура; -20 °c +55 °c.

Основни карактеристики

Operating voltage:
110 230 V AC
Frequency:
50 60 Hz
Number of channels:
1
Width:
3 modules
Installation type:
DIN rail
Type of connection:
DuoFix spring terminals
Drive:
Quartz-controlled stepper motor
Program:
Daily program
Power reserve:
200 hours approx. 100 hours at 110 V
Switching capacity at 250 V AC, cos =1:
16 A
Switching capacity at 250 V AC, cos =0,6 4 A:
Incandescent/halogen lamp load 1100 W:
Shortest switching times:
15 min
Programmable every:
15 min
Time accuracy at 25 °C:
± 1 s/day (quartz):
Type of contact:
Changeover contact
Switching output:
Potential-free and phase-independent
Number of switching segments; 96:
Stand-by consumption; 0,5 W:
Test approval; VDE:
Housing and insulation material; High-temperature resistant, self-extinguishing thermoplastic:
Type of protection; IP 20:
Protection class: II according to EN 60 730-1:
Ambient temperature; -20 °C +55 °C :

Најдобри понуди

Светла Селфи Прстен Три-Боја Светлина Компатибилен Со Вашиот Meizu MX 2 10 Инчи Со Далечински Управувач За Пренос Во Живо/Шминка/YouTube/TikTok/Видео/Снимање
  • Обновено

Светла Селфи Прстен Три-Боја Светлина Компатибилен Со Вашиот Meizu MX 2 10 Инчи Со Далечински Управувач За Пренос Во Живо/Шминка/YouTube/TikTok/Видео/Снимање

DEN 726.40

[Затемнето 10 " Led Светло За ПРСТЕН] Нашето Професионално светло за прстен има 3 начини на осветлување боја

3 Прстен Врзивно Средство Разделувачи Со Јазичиња-х 8 Јазичиња Разделувачи за 3 Прстен Врзива-Бело-Јазичиња За Врзива - Јазичиња
  • Обновено

3 Прстен Врзивно Средство Разделувачи Со Јазичиња-х 8 Јазичиња Разделувачи за 3 Прстен Врзива-Бело-Јазичиња За Врзива - Јазичиња

DEN 351.52

? ПАКЕТ ОРГАНИЗАТОР НА ДОКУМЕНТИНудејќи вкупно 100 парчиња, овој пакет за поднесување содржи 12 комплети р

Бмисегм Машки Боксери Долна Облека Машки Модни Гаќи Плетенки Секси Гаќи За Возење Долна Облека Панталони За Панталони Големи
  • Обновено

Бмисегм Машки Боксери Долна Облека Машки Модни Гаќи Плетенки Секси Гаќи За Возење Долна Облека Панталони За Панталони Големи

DEN 1592.00

атлетски шорцеви за мажи Увезени теретана црни шорцеви менс жан шорцеви пакет мажи летни шорцеви смешн�