• Обновено
Избор на никел Никел Никел 2012 г.

Избор на никел Никел Никел 2012 г.

DEN 95.20
Во магацинот.

Залиха

2012 г Бу effеферсон Никел. Брилијантно нециркулирано во состојба на нане. Спакувано во 2 на 2 архивски безбеден флип. 74 -та година effеферсон Никел е издаден од страна на САД. Обратно : Од 2006 година, сликата на предниот дел на никелот е сличноста на Томас effеферсон, заснована на портретот на Рембрант Пиле, завршен во 1800 година. Портретот го покажа effеферсон како потпретседател на 57 -годишна возраст. Оваа слика беше основа за повеќето слики на effеферсон кои беа направени за време на неговиот живот. Натписот на курзивната слобода, моделиран по сопствениот ракопис на effеферсон, дебитираше на никелите во 2005 година. Ова беше дизајнирано од магистерската програма за уметничка инфузија на Соединетите Држави, Masterејми Френки од Конкорд, Северна Каролина. Тоа беше врежано од скулпторот-гравура Дона Вејвер. Обратно : Обратното на никелот од 2006 година се одликува со класичен превод на Монтичело првично извршена од уметникот Феликс Шлаг. Сепак, обратниот дизајн во 2006 година е појасен од кога било досега. Граверот на нане во САД, Johnон Мерканти, ја врати оригиналната слика со поголеми детали и олеснување во куполата, балконите и вратата и прозорците.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Кунклеј 18 Џеб Акрилен Држач За Визит Картичка Организатор На Повеќе Слот Картички Пластични Ротирачки Држачи За Визит Картички
  • Обновено

Кунклеј 18 Џеб Акрилен Држач За Визит Картичка Организатор На Повеќе Слот Картички Пластични Ротирачки Држачи За Визит Картички

DEN 655.84

Заштитни Филмови : секој акрилен украс празни места покриени со заштитни филмови од двете страни, ве мол

Д -р Фиш лета за врзување на пиедестал за прицврстувач за летање, врзувачки алатки за летање, држач за организатор на материјали
  • Обновено

Д -р Фиш лета за врзување на пиедестал за прицврстувач за летање, врзувачки алатки за летање, држач за организатор на материјали

DEN 2.33

Конвертира стандарден тип на стегач во подножјето на подножјето, базата се вклопува произлегува до 0,39 "(