• Обновено
Избор на никел Никел Никел 2012 г.

Избор на никел Никел Никел 2012 г.

DEN 95.20
Во магацинот.

Залиха

2012 г Бу effеферсон Никел. Брилијантно нециркулирано во состојба на нане. Спакувано во 2 на 2 архивски безбеден флип. 74 -та година effеферсон Никел е издаден од страна на САД. Обратно : Од 2006 година, сликата на предниот дел на никелот е сличноста на Томас effеферсон, заснована на портретот на Рембрант Пиле, завршен во 1800 година. Портретот го покажа effеферсон како потпретседател на 57 -годишна возраст. Оваа слика беше основа за повеќето слики на effеферсон кои беа направени за време на неговиот живот. Натписот на курзивната слобода, моделиран по сопствениот ракопис на effеферсон, дебитираше на никелите во 2005 година. Ова беше дизајнирано од магистерската програма за уметничка инфузија на Соединетите Држави, Masterејми Френки од Конкорд, Северна Каролина. Тоа беше врежано од скулпторот-гравура Дона Вејвер. Обратно : Обратното на никелот од 2006 година се одликува со класичен превод на Монтичело првично извршена од уметникот Феликс Шлаг. Сепак, обратниот дизајн во 2006 година е појасен од кога било досега. Граверот на нане во САД, Johnон Мерканти, ја врати оригиналната слика со поголеми детали и олеснување во куполата, балконите и вратата и прозорците.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Женска кошула за џемпер на ракав за ракав, врвови на врвови на меки лабави случајни екипаж подарок печатени џемпери за џемпери
  • Обновено

Женска кошула за џемпер на ракав за ракав, врвови на врвови на меки лабави случајни екипаж подарок печатени џемпери за џемпери

DEN 0.33

женска џемпер по зип женска маичка Кардиган женска џемчка јакна за џемпери, женски џемпери, женски џемп�

Д -р Фиш лета за врзување на пиедестал за прицврстувач за летање, врзувачки алатки за летање, држач за организатор на материјали
  • Обновено

Д -р Фиш лета за врзување на пиедестал за прицврстувач за летање, врзувачки алатки за летање, држач за организатор на материјали

DEN 2.33

Конвертира стандарден тип на стегач во подножјето на подножјето, базата се вклопува произлегува до 0,39 "(

Германски WW2 Гроздобер метален знак 8 x12 Гроздобер метален калај знак за воен знак воена знак од светска војна Втората светска
  • Обновено

Германски WW2 Гроздобер метален знак 8 x12 Гроздобер метален калај знак за воен знак воена знак од светска војна Втората светска

DEN 159.84

Големина и материјал : метални производи од 8 x 12 инчи Направено со најновата технологија, не згаснува За�

Рустикално Езеро Правила Туш Завеса Фарма Кафеава Сина Гроздобер Штала Врата Дрвени Инспиративни Цитати Кабина Ложа Кампување
  • Обновено

Рустикално Езеро Правила Туш Завеса Фарма Кафеава Сина Гроздобер Штала Врата Дрвени Инспиративни Цитати Кабина Ложа Кампување

DEN 271.84

Големина и материјал 71 инчи долг х 71 инчи широк, Вклучува 12 бесплатни куки, 100% мек полиестер Рустикално �