• Обновено
20 парчиња Адабел Автентична 925 Сребрена Сребрена 4мм Мала Тркалезна Маргаритка Цвет Рондел Растојание Метални Мониста За Изработка На Накит СС286

20 парчиња Адабел Автентична 925 Сребрена Сребрена 4мм Мала Тркалезна Маргаритка Цвет Рондел Растојание Метални Мониста За Изработка

DEN 167.84
Во магацинот.

Залиха

(20 парчиња) Материјал : цврсто сребро 925, среброто е хипоалергично и без никел-добар избор за оние кои имаат чувствителна кожа; сите наши материјали за сребрен накит се обложени со јасна заштитна обвивка за да се спречи оцрнување на среброто. Големина : 4мм (или ~ 0,16 инчи); големина на Дупка ~ 2мм (~ 0,08 инчи), дебелина ~ 1мм.Боја : сребро. Безбеден накит и компонента за изработка на занаети. Овие Сребрени Производи На Адабеле Доаѓаат со Сертификат за Сребрена Автентичност и Гаранција за Квалитет 925 Издаден Од Адабел ДОО, Калифорнија, САД ✦ Овие Предмети се спакувани во Торба Со Трговска марка Адабел. Барате материјали за изработка на накит за вашите обетки, ѓердан, нараквица, глужд, прстени, приврзок, шарм, приврзок за клучеви, мониста од бројаница или мала, обележувач и сите други изработки на накит? Адабеле ви нуди голем избор на материјали за изработка на накит изработени од 925 сребро, месинг, нерѓосувачки челик или друга метална легура. Ве молиме проверете ги сите наши огласи на или нашата веб-страница. Набавките за накит адабеле вклучуваат затворач, синџир, продолжувач на ланец, прстен за скокање, кука и подлога за обетки, столб за обетки и обрач, шарм, растојание од рондела од кристал, жица за монистра, метална мушка за растојание, капаче за монистра/крајна капа, крајна лента, кауција за штипкање, конектор, врска, врв на мониста, крај на кабелот, мушка за стегање, игла за накит, кафез за монистра, заштитник за жица, дупчица, занитвам, бред, громет, чаша за рамки, поставување накит, поставување кабохон, итн. 925 материјали за изработка на сребрен накит Адабел Стерлинг Сите резерви На Сребро Се обложени со проѕирна заштитна обвивка за да се спречи оцрнување на среброто. Среброто е хипоалергичен и без никел материјал кој е добар за оние кои имаат чувствителна кожа. Среброто 925 е направено од 92,5% сребро и 7,5% месинг или друга метална легура. Откриено е дека ова е добра комбинација за одржување на издржливоста и сјајот на среброто и за зголемување на неговата цврстина и цврстина за изработка на накит. Грижата за сребрен Накит – среброто не треба да доаѓа во контакт со груби хемикалии за домаќинство како што се белило, амонијак или хлор. Среброто е склоно кон оцрнување бидејќи природно реагира со сулфур или водород сулфид во воздухот. Ако накитот е изработен од сребро, редовното чистење со течност за чистење накит ќе помогне да се одржи неговиот сјај. Веднаш по забележувањето на каква било промена на бојата, користењето нежен лак за накит ќе помогне да се отстрани оцрнувањето од среброто. За да избегнете гребнатини, чувајте сребрен накит во кутија за накит или торбичка. За други материјали за изработка на метален накит, проверете ги нашите огласи. Благодарам!.

Основни карактеристики

Најдобри понуди