• Обновено
Природна сурова груба 27,85 КТ сурова груба starвезда рубин заздравување кристал лабав скапоцен камен

Природна сурова груба 27,85 КТ сурова груба starвезда рубин заздравување кристал лабав скапоцен камен

DEN 251.20
Во магацинот.

Залиха

Природна груба црвена starвезда Руби лекување кристал. Тоа е кристал за лекување со мала големина за декор вашиот дом, канцеларија, затворен простор. Го користи овој скапоцен камен во бесконечен во можностите. Некои од овие употреби вклучуваат : кабини, трескање, лапидар, заздравување, накит, сечење, декорација, чистење на аура, јога, реики или метафизички. Совршено за тампување, завиткување на жица, реики или собирање. Грубите камења се прекрасни за мрежи, медитација, работа со чакра, заздравување на Реики, домашни декори. Тие се исто така совршени како џебни камења, подароци и многу повеќе!. Кристалното заздравување е псевдоукално алтернативно-медицинска практика која користи полупрометен. Неверојатен подарок за одлично и за почетниците и за искусните колекционери-шоу-loveубов и грижа за вашата сакана личност! Дојдете со сертификат за автентичност со целосен упатство за информации за заздравување на чакра. Информативен водич за сите кристали, значења на чакра, бои и знаци на рацете за да ги отворите вашите чакри. Донесете позитивна енергија и убавина во вашиот дом - природните кристали ќе обезбедат енергија и заздравување на вашата околина, додавајќи прекрасен изглед на вашиот дом или канцелариски декор. Тие се софистицирани и рафинирани. Природна груба црвена starвезда Руби лекување кристал. Тоа е кристал за лекување со мала големина за декор вашиот дом, канцеларија, затворен простор. Го користи овој скапоцен камен во бесконечен во можностите. Некои од овие употреби вклучуваат : кабини, трескање, лапидар, заздравување, накит, сечење, декорација, чистење на аура, јога, реики или метафизички. Совршено за тампување, завиткување на жица, реики или собирање. Грубите камења се прекрасни за мрежи, медитација, работа со чакра, заздравување на Реики, домашни декори. Тие се исто така совршени како џебни камења, подароци и многу повеќе!. Кристалното заздравување е псевдоукално алтернативно-медицинска практика која користи полупрометен. Неверојатен подарок за одлично и за почетниците и за искусните колекционери-шоу-loveубов и грижа за вашата сакана личност! Дојдете со сертификат за автентичност со целосен упатство за информации за заздравување на чакра. Информативен водич за сите кристали, значења на чакра, бои и знаци на рацете за да ги отворите вашите чакри. Донесете позитивна енергија и убавина во вашиот дом - природните кристали ќе обезбедат енергија и заздравување на вашата околина, додавајќи прекрасен изглед на вашиот дом или канцелариски декор. Тие се софистицирани и рафинирани. Постојат голем број на различни типови кристали што некои луѓе веруваат дека се исполнети со свои лековити способности за умот, телото и душата. За нив се смета дека го промовираат протокот на добра енергија и помагаат да се ослободи телото и умот на негативната енергија за физички и емоционални придобивки. Историски гледано, кристалите се сметаат за антички форми на медицина, со филозофии позајмени од хиндуизмот и будизмот. Сепак, важно е да се знае дека нема научни докази за поддршка на употребата на кристали. И покрај ова, луѓето сè уште се привлечени кон своите бои и убавина. Клучот за препуштање во ова искуство со само-грижа е умност, одраз и прифаќање. На пример, истражувачите му верувале на изворот откриле дека умот на една личност може да има многу поголема лековита моќ отколку што е даден кредит. И покрај тоа што не постои научна поддршка на кристали, голем број луѓе се колнат за нивните овластувања. Значи, ако сте iousубопитни да им пробате, проверете дали имате отворен ум и проверете што може да направи секој камен за вас.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

20 парчиња Адабел Автентична 925 Сребрена Сребрена 4мм Мала Тркалезна Маргаритка Цвет Рондел Растојание Метални Мониста За Изработка
  • Обновено

20 парчиња Адабел Автентична 925 Сребрена Сребрена 4мм Мала Тркалезна Маргаритка Цвет Рондел Растојание Метални Мониста За Изработка

DEN 167.84

(20 парчиња) Материјал : цврсто сребро 925, среброто е хипоалергично и без никелдобар избор за оние кои имаа

Женска кошула за џемпер на ракав за ракав, врвови на врвови на меки лабави случајни екипаж подарок печатени џемпери за џемпери
  • Обновено

Женска кошула за џемпер на ракав за ракав, врвови на врвови на меки лабави случајни екипаж подарок печатени џемпери за џемпери

DEN 0.33

женска џемпер по зип женска маичка Кардиган женска џемчка јакна за џемпери, женски џемпери, женски џемп�

Масажарот за масажер со нозе за туширање, чистач за масажа на нозе Кетвоз со чаши за вшмукување без лизгање, мека четка за влакната
  • Обновено

Масажарот за масажер со нозе за туширање, чистач за масажа на нозе Кетвоз со чаши за вшмукување без лизгање, мека четка за влакната

DEN 1.00

Нема потреба да се грижите за чистењето на стапалото, душекот ќе се лизне наоколу за време на масирањето

Селфи Прстен Светло Со Држач, Пренослив 10 ин Прстен Телескопско Биро Со Мека Светлина Пополнете Ја Светлината со 16 ин Прилагодлив
  • Обновено

Селфи Прстен Светло Со Држач, Пренослив 10 ин Прстен Телескопско Биро Со Мека Светлина Пополнете Ја Светлината со 16 ин Прилагодлив

DEN 3.00

Заштеда на енергија : Усвојува интелигентна led светлосна група, до осветленост ОД 1000 LM, максималната раб�

НАЛЕПНИЦИ ЗА ПЛОЧКИ ОД ХОЛСКЕАТ 27 парчиња Стапчиња На Трансфери На Плочки Самолепливи Ѕидни Винилни Налепници САМОСТОЈНИ Водоотпорни
  • Обновено

НАЛЕПНИЦИ ЗА ПЛОЧКИ ОД ХОЛСКЕАТ 27 парчиња Стапчиња На Трансфери На Плочки Самолепливи Ѕидни Винилни Налепници САМОСТОЈНИ Водоотпорни

DEN 0.67

[УНИКАТЕН СТИЛ НАЛЕПНИЦИ ДИЗАЈН] дали сакате да ја декорирате вашата бања или кујна без да инвестирате в

ГОРС Притиснете На Ноктите Краток Лак,Еднократно Акрилик Целосна Покривка Лажни Нокти Мек Гел Лажни Нокти, Полу-Транспарентен
  • Обновено

ГОРС Притиснете На Ноктите Краток Лак,Еднократно Акрилик Целосна Покривка Лажни Нокти Мек Гел Лажни Нокти, Полу-Транспарентен

DEN 801.60

Гел комплет за нокти може да се користи многу пати, можете да го замените печатот на ноктите според разл�