• Обновено
Природна сурова груба 27,85 КТ сурова груба starвезда рубин заздравување кристал лабав скапоцен камен

Природна сурова груба 27,85 КТ сурова груба starвезда рубин заздравување кристал лабав скапоцен камен

DEN 251.20
Во магацинот.

Залиха

Природна груба црвена starвезда Руби лекување кристал. Тоа е кристал за лекување со мала големина за декор вашиот дом, канцеларија, затворен простор. Го користи овој скапоцен камен во бесконечен во можностите. Некои од овие употреби вклучуваат : кабини, трескање, лапидар, заздравување, накит, сечење, декорација, чистење на аура, јога, реики или метафизички. Совршено за тампување, завиткување на жица, реики или собирање. Грубите камења се прекрасни за мрежи, медитација, работа со чакра, заздравување на Реики, домашни декори. Тие се исто така совршени како џебни камења, подароци и многу повеќе!. Кристалното заздравување е псевдоукално алтернативно-медицинска практика која користи полупрометен. Неверојатен подарок за одлично и за почетниците и за искусните колекционери-шоу-loveубов и грижа за вашата сакана личност! Дојдете со сертификат за автентичност со целосен упатство за информации за заздравување на чакра. Информативен водич за сите кристали, значења на чакра, бои и знаци на рацете за да ги отворите вашите чакри. Донесете позитивна енергија и убавина во вашиот дом - природните кристали ќе обезбедат енергија и заздравување на вашата околина, додавајќи прекрасен изглед на вашиот дом или канцелариски декор. Тие се софистицирани и рафинирани. Природна груба црвена starвезда Руби лекување кристал. Тоа е кристал за лекување со мала големина за декор вашиот дом, канцеларија, затворен простор. Го користи овој скапоцен камен во бесконечен во можностите. Некои од овие употреби вклучуваат : кабини, трескање, лапидар, заздравување, накит, сечење, декорација, чистење на аура, јога, реики или метафизички. Совршено за тампување, завиткување на жица, реики или собирање. Грубите камења се прекрасни за мрежи, медитација, работа со чакра, заздравување на Реики, домашни декори. Тие се исто така совршени како џебни камења, подароци и многу повеќе!. Кристалното заздравување е псевдоукално алтернативно-медицинска практика која користи полупрометен. Неверојатен подарок за одлично и за почетниците и за искусните колекционери-шоу-loveубов и грижа за вашата сакана личност! Дојдете со сертификат за автентичност со целосен упатство за информации за заздравување на чакра. Информативен водич за сите кристали, значења на чакра, бои и знаци на рацете за да ги отворите вашите чакри. Донесете позитивна енергија и убавина во вашиот дом - природните кристали ќе обезбедат енергија и заздравување на вашата околина, додавајќи прекрасен изглед на вашиот дом или канцелариски декор. Тие се софистицирани и рафинирани. Постојат голем број на различни типови кристали што некои луѓе веруваат дека се исполнети со свои лековити способности за умот, телото и душата. За нив се смета дека го промовираат протокот на добра енергија и помагаат да се ослободи телото и умот на негативната енергија за физички и емоционални придобивки. Историски гледано, кристалите се сметаат за антички форми на медицина, со филозофии позајмени од хиндуизмот и будизмот. Сепак, важно е да се знае дека нема научни докази за поддршка на употребата на кристали. И покрај ова, луѓето сè уште се привлечени кон своите бои и убавина. Клучот за препуштање во ова искуство со само-грижа е умност, одраз и прифаќање. На пример, истражувачите му верувале на изворот откриле дека умот на една личност може да има многу поголема лековита моќ отколку што е даден кредит. И покрај тоа што не постои научна поддршка на кристали, голем број луѓе се колнат за нивните овластувања. Значи, ако сте iousубопитни да им пробате, проверете дали имате отворен ум и проверете што може да направи секој камен за вас.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Д -р Фиш лета за врзување на пиедестал за прицврстувач за летање, врзувачки алатки за летање, држач за организатор на материјали
  • Обновено

Д -р Фиш лета за врзување на пиедестал за прицврстувач за летање, врзувачки алатки за летање, држач за организатор на материјали

DEN 2.33

Конвертира стандарден тип на стегач во подножјето на подножјето, базата се вклопува произлегува до 0,39 "(

Масажарот за масажер со нозе за туширање, чистач за масажа на нозе Кетвоз со чаши за вшмукување без лизгање, мека четка за влакната
  • Обновено

Масажарот за масажер со нозе за туширање, чистач за масажа на нозе Кетвоз со чаши за вшмукување без лизгање, мека четка за влакната

DEN 1.00

Нема потреба да се грижите за чистењето на стапалото, душекот ќе се лизне наоколу за време на масирањето

Германски WW2 Гроздобер метален знак 8 x12 Гроздобер метален калај знак за воен знак воена знак од светска војна Втората светска
  • Обновено

Германски WW2 Гроздобер метален знак 8 x12 Гроздобер метален калај знак за воен знак воена знак од светска војна Втората светска

DEN 159.84

Големина и материјал : метални производи од 8 x 12 инчи Направено со најновата технологија, не згаснува За�