• Обновено
R1 концепти Предни сопирачки и ротори комплет | Предни влошки за сопирачките | Ротори и влошки на сопирачките | Полу метални влошки и ротори на сопирачките | Fits 2010-2013 BM

R1 концепти Предни сопирачки и ротори комплет | Предни влошки за сопирачките | Ротори и влошки на сопирачките | Полу метални

DEN 4178.56
Во магацинот.

Залиха

Замена на комплетот за комплети за сопирачки на сите-во-еден : Комплетот за предни сопирачки на сопирачките на сопирачките е со (2) OE замена на роторите на сопирачките на сопирачките и (4) Полу метални подлошки на сопирачките со ниска прашина. Спецификации на OEM : Формулирани со спецификација на леано железо G3000/G11 H18, овие врвни ротори на сопирачките се дизајнирани да одговараат на спецификациите на OEM за издржливост, сигурност и стабилност. Не-насочен финиш-Секој ротор е подготвен со не-насочен финиш за да се промовира побрз и рамномерна креветска подлога за сопирачките, заедно со потивки и помазни постојки за подолги, постојани перформанси на сопирањето. Ниска прашина и бучава : Влошките на сопирачките доаѓаат со треперки за да се елиминира бучавата. Ниска прашина, специјална полу -метална формулација без азбест, обезбедува одлична отпорност на бледнее. Врвен избор за замена на предните и задните влошки на сопирачките. Сигурен квалитет : произведен со повеќе легури за подобрена дисипација на топлина и перформанси. Мелница-балансирана за соодветна функција на роторот. Квалитет потврден за правилна металургија и точна дебелина на плочата на сопирачката. Одлично за : Дневни, улични перформанси. Пакетот вклучува 2 предни ротори на сопирачката и 4 полу -метални влошки за сопирачките. Пакетот вклучува 2 предни ротори на сопирачката и 4 полу -метални влошки за сопирачките. Роторите на сопирачките на сериите на Елин обезбедуваат висококвалитетна моќност на запирање. Со нашата најсовремена технологија, вашите ротори на сопирачките ќе траат подолго и ќе обезбедат безбедност на вашето возило за илјадници милји. Сите ротори на сопирачките на Eline Series се дизајнирани за директно вклопување : не се потребни измени.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Германски WW2 Гроздобер метален знак 8 x12 Гроздобер метален калај знак за воен знак воена знак од светска војна Втората светска
  • Обновено

Германски WW2 Гроздобер метален знак 8 x12 Гроздобер метален калај знак за воен знак воена знак од светска војна Втората светска

DEN 159.84

Големина и материјал : метални производи од 8 x 12 инчи Направено со најновата технологија, не згаснува За�

Кунклеј 18 Џеб Акрилен Држач За Визит Картичка Организатор На Повеќе Слот Картички Пластични Ротирачки Држачи За Визит Картички
  • Обновено

Кунклеј 18 Џеб Акрилен Држач За Визит Картичка Организатор На Повеќе Слот Картички Пластични Ротирачки Држачи За Визит Картички

DEN 655.84

Заштитни Филмови : секој акрилен украс празни места покриени со заштитни филмови од двете страни, ве мол

Д -р Фиш лета за врзување на пиедестал за прицврстувач за летање, врзувачки алатки за летање, држач за организатор на материјали
  • Обновено

Д -р Фиш лета за врзување на пиедестал за прицврстувач за летање, врзувачки алатки за летање, држач за организатор на материјали

DEN 2.33

Конвертира стандарден тип на стегач во подножјето на подножјето, базата се вклопува произлегува до 0,39 "(