• Обновено
Премиум во боја на картонска хартија 8,5 ”x 11”, разновидна сина боја | 65lb мазна текстура | Цврсто основно занаети за занаети и белешки за книги | 50 чаршафи

Премиум во боја на картонска хартија 8,5 ”x 11”, разновидна сина боја | 65lb мазна текстура | Цврсто основно занаети за занаети

DEN 255.84
Во магацинот.

Залиха

Совршен за кој било проект за уметност и занаетчиство - Идеално за дома, училиште и канцеларија, овој сино картон е совршен за секојдневни проекти кои се движат од активности во училницата до црковни билтени, рачно изработени картички до покани за бебиња за туширање и албуми за белешки за да умрат сечење. Нежните хартија со цврсто јадро-оваа премиум хартија за картони има мазна текстура за чисто сечење и лесно цртање и печатење, додека јадрото со цврсто обојување нуди беспрекорно преклопување и кинење без никакво бело прикажување. Компатибилен со повеќето печатачи - барате да направите свои покани, честитки или маршрути? Овој повеќебоен картички од 65 LB/180 GSM е компатибилен со повеќето домашни печатачи и мерки 8,5 ”x 11” за хартија за печатење со стандардна големина. Бесплатно и лигнин без киселина - оваа сина хартија е и киселина и лигнин без да спречи обезцветување со текот на времето за архивски квалитет. Совршено за книги за книги, книги за фото меморија и трајни уметнички проекти. Голем дел од разновиден блуз - Сет на вредност вклучува 50 листови за тони проекти за занаетчиски производи! Доаѓа со 5 нијанси на сина боја за да изберете. Пакетот вклучува 10 листови од секоја боја. Совршен за кој било проект за уметност и занаетчиство - Идеално за дома, училиште и канцеларија, овој сино картон е совршен за секојдневни проекти кои се движат од активности во училницата до црковни билтени, рачно изработени картички до покани за бебиња за туширање и албуми за белешки за да умрат сечење. Нежните хартија со цврсто јадро-оваа премиум хартија за картони има мазна текстура за чисто сечење и лесно цртање и печатење, додека јадрото со цврсто обојување нуди беспрекорно преклопување и кинење без никакво бело прикажување. Компатибилен со повеќето печатачи - барате да направите свои покани, честитки или маршрути? Овој повеќебоен картички од 65 LB/180 GSM е компатибилен со повеќето домашни печатачи и мерки 8,5 ”x 11” за хартија за печатење со стандардна големина. Бесплатно и лигнин без киселина - оваа сина хартија е и киселина и лигнин без да спречи обезцветување со текот на времето за архивски квалитет. Совршено за книги за книги, книги за фото меморија и трајни уметнички проекти. Голем дел од разновиден блуз - Сет на вредност вклучува 50 листови за тони проекти за занаетчиски производи! Доаѓа со 5 нијанси на сина боја за да изберете. Пакетот вклучува 10 листови од секоја боја. Нашиот картон од 65lb е подебел од редовната хартија, но сепак е прилично лесен. Лесно е да се намали и преклопи крцкаво, и идеално за создавање слоевити акценти без да ја мери вашата завршена работа. Повеќето домашни печатачи можат да прифатат и хартија со тежина од 65lb, но секогаш проверувајте го вашиот прирачник за да потврдите. 8.5 "x11" хартија е идеална за правење картички, украси за дома, украси за забави и многу повеќе. Секој пакет вклучува 10 парчиња од секоја боја, така што треба да имате многу за вашиот следен проект. Користете го овој картон за : .

Основни карактеристики

Најдобри понуди

24 Еез Божиќно Притискање На Ноктите Кратки Квадратни Лажни Нокти Симпатичен Божиќен Елен Дизајн Лепак На Ноктите Целосна Покривка
  • Обновено

24 Еез Божиќно Притискање На Ноктите Кратки Квадратни Лажни Нокти Симпатичен Божиќен Елен Дизајн Лепак На Ноктите Целосна Покривка

DEN 2.00

?Пакетот Вклучува : ќе добиете 24 парчиња Кратко Квадратно Божиќно притискање На ноктите со симпатични д�

Nuobesty Десктоп Картичка Организатор Акрилик Држач Бизнис Картичка Со Три Слотови Десктоп Бизнис Картичка Решетката Име Картичка
  • Обновено

Nuobesty Десктоп Картичка Организатор Акрилик Држач Бизнис Картичка Со Три Слотови Десктоп Бизнис Картичка Решетката Име Картичка

DEN 2.33

Можете да го чувате на вашето биро или во вашата фиока за удобна употреба Предметот е прекрасен подарок

НАЛЕПНИЦИ ЗА ПЛОЧКИ ОД ХОЛСКЕАТ 27 парчиња Стапчиња На Трансфери На Плочки Самолепливи Ѕидни Винилни Налепници САМОСТОЈНИ Водоотпорни
  • Обновено

НАЛЕПНИЦИ ЗА ПЛОЧКИ ОД ХОЛСКЕАТ 27 парчиња Стапчиња На Трансфери На Плочки Самолепливи Ѕидни Винилни Налепници САМОСТОЈНИ Водоотпорни

DEN 0.67

[УНИКАТЕН СТИЛ НАЛЕПНИЦИ ДИЗАЈН] дали сакате да ја декорирате вашата бања или кујна без да инвестирате в