• Обновено
Азурит со метахит природен кристал метафизички скапоцен камен -камења суров груб слободен формиран чакра примерок #103

Азурит со метахит природен кристал метафизички скапоцен камен -камења суров груб слободен формиран чакра примерок 103

DEN 380.32
Во магацинот.

Залиха

Големина : 3 1/2 "x 1 1/2" x 1 1/8 "инч ..... тежина : 3,6 унци/102 грама. *Willе го добиете точниот примерок на сликите, јас сум покажувајќи повеќе агли на исто парче. Азурит со некои метахитни природни кристални метафизички лековити камења полу полиран слободен примерок. на животот, промовирајте интуиција, стимулирање на креативноста, растворете ги пречки и омекнување на ладниот интелектуализам со loveубов и сочувство. Во заздравување на кристалот, азуритот е скапоцен камен кога станува збор за подобрување на креативноста и внатрешната мудрост затоа што ја чисти и ја активира третата чакра за очи.. Бидејќи ја стимулира креативноста и ја подобрува интуицијата, азуритниот камен е одличен за употреба како помош за студирање или за време на работна сесија во студиото. Големина : 3 1/2 "x 1 1/2" x 1 1/8 "инч .... Тежина : 3,6 унци / 102 грама. *Willе го добиете точниот примерок на сликите, прикажувам повеќе агли на истото парче. Азурит со некои метахитни природни кристални метафизички лековити скапоцени камења полу полиран слободен формиран примерок. Метафизички својства на азурит-малахит Азурит-Подмиените времиња наречени „камен на небото“-обично се верува дека обезбедува увид во сите области на животот, промовираат интуиција, ја стимулираат креативноста, раствораат пречки и омекнат ладен интелектуализам со loveубов и сочувство. При заздравување на кристалот, азуритот е скапоцен камен кога станува збор за подобрување на креативноста и внатрешната мудрост затоа што ја чисти и ја активира третата чакра за очи.. Бидејќи ја стимулира креативноста и ја подобрува интуицијата, азуритниот камен е одличен за употреба како помош за студирање или за време на работна сесија во студиото. Азурит со метахит природен кристален метафизички скапоцен камен -камења груб слободен формиран примерок - "заштитен камен" .... го добивате ова точно 1 од еден вид парче ..... Брза / бесплатна испорака на САД.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Кунклеј 18 Џеб Акрилен Држач За Визит Картичка Организатор На Повеќе Слот Картички Пластични Ротирачки Држачи За Визит Картички
  • Обновено

Кунклеј 18 Џеб Акрилен Држач За Визит Картичка Организатор На Повеќе Слот Картички Пластични Ротирачки Држачи За Визит Картички

DEN 655.84

Заштитни Филмови : секој акрилен украс празни места покриени со заштитни филмови од двете страни, ве мол