• Обновено
Светла и сјајна плоча за легура на цинк од цинк, табла за флип, додатоци за хардвер за мебел

Светла и сјајна плоча за легура на цинк од цинк, табла за флип, додатоци за хардвер за мебел

DEN 2.67
Во магацинот.

Залиха

Лесен за употреба : 180 степени преклопени врви на врвот на врвот инсталирани со завртки, пакетот вклучува 24 завртки за лесна употреба. Премиум материјал : шарка за размавта од 180 степени е изработена од врвен материјал за легура на цинк, со елегантна, светла површина, отпорна на корозија, доказ за 'рѓа и издржлив. Доста количина : пакетот вклучува шарки од 4 парчиња 180 степени, доволно количина за да ги задоволи вашите вистински потреби. Фино стокмено : шарка на размавта од 180 степени со дебелина од 2,2 мм/0,09in; 180 степени отворено и светло близу; Отворете и затворете повеќе од 30.000 пати. Широко применливо : Потврда за табелата за преклопување е погодна за компјутерска биро, маса за кафе, прозорец, врата, плакарот, табела за преклопување и други табели за преклопување. Спецификација : Тип на ставка : 180 степени на шарки за размавта : Цинк легура : Прибл. 176 G/6.2ozsize : Дебелина : Приближно. 2,2мм/0,09in Опсег на примена : Врвот на табелата за преклопување, табелата за машина за шиење, итн. жлебот е ископан, и конечно фиксиран со завртки. Шарката е целосно отворена во хоризонтална состојба (180 степени), но исто така може да биде целосно затворена, нема функција на позиционирање на средно агол, нема функција за лежиште, само играјте ја улогата на табелата конектор пакет список : 4 x180 степени Hinges Hinges24 X Sucksnote : Ве молиме, дозволете некоја грешка при рачното мерење.

Основни карактеристики

Item Type:
180 Degree Flap Hinge
Material:
Zinc Alloy
Weight:
Approx. 176g/6.2oz
Size:
Thickness:
Approx. 2.2mm/0.09in
Scope of Application:
Folding Table Top, Sewing Machine Table Top, Etc.
Service Life:
Open and Close More Than 30,000 Times
How to Use:
The two plates are spliced and aligned, then positioned, the hinge size is measured and the groove is dug, and finally fixed with screws. The hinge is completely opened into a horizontal state (180 degrees), but also can be completely closed, does not have the function of intermediate Angle positioning, does not have the bearing function, only play the role of table connector:
Package List:
4 x180 Degree Flap Hinges:
24 x Screws:
Note:
Please allow some error in manual measurement.:

Најдобри понуди