• Обновено
Берета Машка Тика Широкопојасна Отворена Обична Изведба Превез Широкопојасен Памук Камионџија Мрежа Назад Шапка

Берета Машка Тика Широкопојасна Отворена Обична Изведба Превез Широкопојасен Памук Камионџија Мрежа Назад Шапка

DEN 524.80
Во магацинот.

Залиха

50% Памук, 50% Полиестер. Произведено во САД или Увезено. Предвремено затворање. Машинско Перење. КЛАСИЧЕН ДИЗАЈН НА КАМИОНЏИЈА-Шапката За Камионџии Тика Широленд е изработена од структурирана памучна ткаенина за предниот панел со извезено лого на тика напред; текстурата на памучна диагон има лесен, ненаметлив сјај; оваа текстура е типична, издржлива текстура што се користи како дел од капачињата. ЛЕСНА И ДИШЕЧКА КАПА - оваа бејзбол капа има мрежести задни панели што дишат и нудат зголемен проток на воздух, помагаат главата да се излади и исуши брзо кога се движите брзо. ЕДНА ГОЛЕМИНА НАЈМНОГУ ОДГОВАРА-техничкото капаче се одликува со затворање на враќање за прилагодено вклопување, обезбедувајќи удобно вклопување низ различни големини на главата; оваа капа одговара за секоја средина без разлика дали ја носите на терен, шума или урбана област. НАСЕКАДЕ КАПА-Без разлика дали сте на лов, на опсег, риболов или виси со момците, оваа капа е одличен избор; оваа капа за мажи обезбедува заштита од сонце, памучните ленти за пот ефикасно ја апсорбираат потта. ЗАШТИТА ОД ЕЛЕМЕНТИТЕ-структурираната круна е поврзана со малку закривен визир за заштита од елементите, се засенува и лади во потоплите денови и штити кога врне. Без разлика дали сте во лов, на опсег или висите со момците, оваа капа Од Берета им дава до знаење на сите чиј тим сте—тимот На Берета. За да ја комплетирате идеалната опрема за снимање, лов или за вашите денови надвор, Берета нуди избор на капи од техничките и изведувачките до потрадиционалните материјали и дизајн. Една од главните причини зошто милиони луѓе уживаат во капачето на камионџијата е поради мрежата на задниот дел од неа. Ова го прави да се чувствува повеќе дише и удобно за носење. Можеби воопшто не треба да се грижите за потење на главата. Капите со прилагодливо вклопување имаат велкро, прицврстувачки стил или метална лента за тока на грбот што ги прави "една големина одговара на сите". Многу луѓе сакаат да ја прилагодуваат големината на нивните капи во зависност од различната употреба. На пример, тие ги прават капите поцврсти кога трчаат во ветровити услови. Бејзбол врвовите се направени од памучни или полиестерски материјали за да се овозможи текстурата да ја исфрли влагата од челото и главата. Текстурата на памучна ткаенина има лесен, ненаметлив сјај за неа. Оваа текстура е типична, издржлива текстура што се користи како дел од капачињата. Полиестерската мрежа е мешана текстура што прави деликатна, испарлива и дише работа. Структурираната круна е поцврста, потпорна ткаенина внатре што им помага на структурираните бејзбол капи да ја задржат својата форма ако се стуткаат. Неструктурирано значи дека двата предни панели на шапката не се поддржани —шапката е дизајнирана така што двата предни панели "пропаѓаат" рамно кога ќе ја поставите на маса.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Летна Капа За Сонце Жени Со Широк Обод Што Дише Капа За Пешачење На Отворено Летна Риболовна Капа Со Прилагодлива Врвка За Влечење
  • Обновено

Летна Капа За Сонце Жени Со Широк Обод Што Дише Капа За Пешачење На Отворено Летна Риболовна Капа Со Прилагодлива Врвка За Влечење

DEN 159.84

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Мочуришни Луѓе Чутем Мрежеста Капа Бејзбол Капа За Мажи Женски Класични Прилагодливи Тексас Капа Камионџија Тато Капа Отворено
  • Обновено

Мочуришни Луѓе Чутем Мрежеста Капа Бејзбол Капа За Мажи Женски Класични Прилагодливи Тексас Капа Камионџија Тато Капа Отворено

DEN 0.67

100% Полиестер Затворање на бравата Миење Раце Само Изработен Од Полиестер И Метална Тока За Затворање На

Гроздобер Воена Бејзбол Капа Менс Повик Рамен Врвот Тренингот Камионџија Шапка Прилагодливи Заштита Од Сонце Голф Бејзбол Шапка
  • Обновено

Гроздобер Воена Бејзбол Капа Менс Повик Рамен Врвот Тренингот Камионџија Шапка Прилагодливи Заштита Од Сонце Голф Бејзбол Шапка

DEN 0.33

100% памук Увезени Еластично затворање Миење Раце Само женски бејзбол капи црно бели женски бејзбол капи

Подароци За Вашата Девојка,Плетени Капи Од Жолта Бобинка За Пациенти Со Рак Љубов Библијата Стих Религиозни Христијански Светото
  • Обновено

Подароци За Вашата Девојка,Плетени Капи Од Жолта Бобинка За Пациенти Со Рак Љубов Библијата Стих Религиозни Христијански Светото

DEN 0.67

100% Полиестер Увезени Преклопете затворање Машинско Перење Растеглива и Мека : ткаенината е многу еласт�