• Обновено
Мпд Дигитални СМА Женски Џек ДО СМА Машки Рачни Шунка Радио Антена Продолжување Коаксијален Кабел, 2-Нозе

Мпд Дигитални СМА Женски Џек ДО СМА Машки Рачни Шунка Радио Антена Продолжување Коаксијален Кабел, 2-Нозе

DEN 289.76
Во магацинот.

Залиха

2 стапки Стапки ОД НАС НАПРАВИЈА Ултра ниска загуба Двоен Заштитен МПД Дигитален Лмр - 195 Коаксијален Кабел што ги надминува Сите Стандарди НА САД, НАТО и ИД мил-Ц-17. Одговара На Аматерски Радио Рачни Двонасочни Радија со сма "централен пин"во радио. (Не за повеќето Јаесу, Иком, Теме или Алинко). SMA Женски ДО SMA Машки Конектори Овозможува База И Мобилни Антени За Да Се Поврзете Со Рачни Антена Приклучок. Конекторите Се Мелат Месинг со Никел Позлата за Издржливост. Составен Од Mpd Digital-Добавувач На Do D-во нашиот Ga Објект користејќи Компоненти НА MILSPEC. Овој Кабел прифаќа НАМАЛ конектор Од База/Мобилни антени, и го прилагодува на стилот" СМА " џек пронајден на вуксун, Баофенг, Линтон и други двонасочни радија и аматерски радио рачни Рачки. (види затворање НА НАМАЛ НА кабел) Не За Радија Јаесу, Алинко, Иком или Кенвуд Хем (види друга верзија). Одговара на вуксон кг-УВД серија рачни радија и други со" пин во радио " намал приклучоци. Сите Времиња кабелските склопови доаѓаат со 20-Годишен рејтинг НА изложеност НА УВ-10-Годишна Фабричка Гаранција-1-Годишна политика за размена И 60-дневна политика за враќање без Надоместоци за Полнење. Тајмс Микробранова користи патент заштитен уникатен и комерцијален ултра Ниска Загуба диелектричен материјал за оптимални електрични и механички перформанси. Тајмс кабелските склопови се произведуваат Во Албани, ГА, САД. Според највисоките Стандарди За Квалитет. Мпд Дигитални кабелски техничари СЕ Фкц Лиценцирани Аматерски (Шунка) Радио Оператори И кабелски склопови се тестираат со помош На Птичји Јастреби. Имавме клиент работи 10.000 Вати Моќност на 800 MHz. Кабелот не успеа. Додека имаме коаксијален кабел направен до 20 Kw, неговиот не LMR. ЛМР доаѓа во различни верзии, стандардниот ЛМР е еден од најкористените, но има цврст централен проводник. Ако ви треба кабел за ротор, или инсталација каде што кабелот ќе се наведнува до 90 степени често за време на употребата градиме кабли користејќи Лмр Ултра Флекс. Лмр ултрафлекс коакс или ПВЦ јакна ПЛЕТЕНКА Рг Коакс е оди на кабел за крајна флексибилност!.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Осумдвуд Автомобил Стерео АМ Фм Радио Антена, Универзална Покривот Планината Антена Замена Со Монтирање База ДИН Приклучок Конектор
  • Обновено

Осумдвуд Автомобил Стерео АМ Фм Радио Антена, Универзална Покривот Планината Антена Замена Со Монтирање База ДИН Приклучок Конектор

DEN 715.20

Фреквенција На автомобилска Радио Антена : FM 88 MHz108 MHz, AM 535 KHz1605 KHz; Добивка : 3d Bi; Продолжен Кабел : 6 инчи; Ко�