• Обновено
Nfesolar соларна пумпа за вода на отворено, соларна енергија Птица фонтана со 10 -тина кабли, 4ft цевки, заштита од суво трчање, систем за филтрирање, за мало езерце, градин?

Nfesolar соларна пумпа за вода на отворено, соларна енергија Птица фонтана со 10 -тина кабли, 4ft цевки, заштита од суво трчање,

DEN 1.00
Во магацинот.

Залиха

【Комплет за пумпа за соларна фонтана】 Нашата соларна пумпа за вода напојувана од соларен, долг живот (20,000 часа), низок шум, не создава никакви трошоци за електрична енергија, заштеда на енергија и пријателски за животната средина. Тоа е ниска бучава и е целосно потопна во свежа или солена вода. Не токсичен за риба или друг воден живот. Стапка на проток : 47,6 галони на час, не е потребна батерија сè уште не може да работи во облачни денови. System Систем за филтрирање+Заштита на безбедност】 Ние измислуваме систем пред филтер, за да го фатиме поголемиот дел од суштината, да ги филтрираме нечистотиите за да обезбедиме совршено работење и лесно расклопување и чистење. Пумпа со заштита од вода за скратување, земете заштита кога недостигот на вода. Ако е блокиран, можете рачно да го отстраните за да ја исчистите блокадата. 【Повеќе должина на кабелот за должина】 Пумпата за вода и сончевиот панел имаат 10 -тина жица за поврзување, водоотпорен дизајн, за да можете да ја поставите карактеристиката на водата во сенка или во затворен простор и едноставно да го поставите сончевиот панел на сонце. 【8 млазници за компјутери】 8 различни млазници можат да ги задоволат вашите различни потреби за висина на млазот или облик на млаз. Висината може да се прилагоди со промена на млазниците за да се избегне истурање од сливот. Водата може да се искачи до 2,2ft максимум. Можете лесно да ја промените главата на спреј. Method Метод на инсталација】 Сончевиот панел може да се вметне во земјата. Оваа фонтана беше најлесна за поставување. Само ставете го сончевиот панел на сонцето и пумпата во вашата фонтана за да уживате во смирувачкиот звук на вода. Соларните пумпи се погодни за птици, езерце, базен, внатрешен двор, вода, градина, резервоар за риби, хидропоника, статутар. 【Комплет за пумпа за соларна фонтана】 Нашата соларна пумпа за вода напојувана од соларен, долг живот (20,000 часа), низок шум, не создава никакви трошоци за електрична енергија, заштеда на енергија и пријателски за животната средина. Тоа е ниска бучава и е целосно потопна во свежа или солена вода. Не токсичен за риба или друг воден живот. Стапка на проток : 47,6 галони на час, не е потребна батерија сè уште не може да работи во облачни денови. System Систем за филтрирање+Заштита на безбедност】 Ние измислуваме систем пред филтер, за да го фатиме поголемиот дел од суштината, да ги филтрираме нечистотиите за да обезбедиме совршено работење и лесно расклопување и чистење. Пумпа со заштита од вода за скратување, земете заштита кога недостигот на вода. Ако е блокиран, можете рачно да го отстраните за да ја исчистите блокадата. 【Повеќе должина на кабелот за должина】 Пумпата за вода и сончевиот панел имаат 10 -тина жица за поврзување, водоотпорен дизајн, за да можете да ја поставите карактеристиката на водата во сенка или во затворен простор и едноставно да го поставите сончевиот панел на сонце. 【8 млазници за компјутери】 8 различни млазници можат да ги задоволат вашите различни потреби за висина на млазот или облик на млаз. Висината може да се прилагоди со промена на млазниците за да се избегне истурање од сливот. Водата може да се искачи до 2,2ft максимум. Можете лесно да ја промените главата на спреј. Method Метод на инсталација】 Сончевиот панел може да се вметне во земјата. Оваа фонтана беше најлесна за поставување. Само ставете го сончевиот панел на сонцето и пумпата во вашата фонтана за да уживате во смирувачкиот звук на вода. Соларните пумпи се погодни за птици, езерце, базен, внатрешен двор, вода, градина, резервоар за риби, хидропоника, статутар.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Huihaixiangbao сандали жени фустани лето, женски буци со ниски потпетици сандали римски отворени пети на глуждот со високи потпетици
  • Обновено

Huihaixiangbao сандали жени фустани лето, женски буци со ниски потпетици сандали римски отворени пети на глуждот со високи потпетици

DEN 0.67

? Совршено е погодно за купување, работа, секојдневно, секојдневно, плажа, свадба, вечерна забава, фестив�