• Обновено
Камења Резбари На Дрво Острилка Длето За Резба На Дрво Алатки За Нож Острење Камења Систем Практичен Мултифункционален Мал Влажен Камен Воден Камен Со Повеќе Жлеб?

Камења Резбари На Дрво Острилка Длето За Резба На Дрво Алатки За Нож Острење Камења Систем Практичен Мултифункционален Мал Влажен

DEN 1.33
Во магацинот.

Залиха

Острилките за алати за резба имаат 2 страни, брановидни (различни ширини) и рамна страна, користете брановидна (различна ширина) страна за да ги изостри алатите за струг, алатките за резба на дрво, дрвени длета и гуми со различни контури. Користете рамна страна за да ја изострите секирата, кујнските ножеви, ножиците или другите нормални прави сечила. 1000 ронки воден камен совршен за острење и полирање, камен за резба на дрво нема потреба од скапи масла за усовршување, едноставно натопете ги камењата во вода 10-15 минути и започнете со острење на сечилата. Острење камен дрво резба острилка е леснотијата на користење и чување. Острилка за резба на дрво е добар стартер за помали алатки или работа со хоби нож, добро ќе се спари со комплетот за резба или слични алатки со мала големина. Вода камен дрво резба острилка за нови за резба премногу и тоа го прави острењето на вашите алатки мазен и лесен процес. Професионални одделение резба алатки острење камен со повеќе жлебови исти со многу алатки, ќе биде прекрасен подарок за дрво лице, вашите пријатели и семејството. Резултати : Обезбедува Извонредни Перформанси За Острење За Алатки/Длета.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Месермајстер Двострани Реставрација Камен-Остри &засилувач; Полирање Ножеви-400 &засилувач; 1000 Ронки-Затнување-Слободен Површина
  • Обновено

Месермајстер Двострани Реставрација Камен-Остри &засилувач; Полирање Ножеви-400 &засилувач; 1000 Ронки-Затнување-Слободен Површина

DEN 446.40

КАМЕН За РЕСТАВРАЦИЈА Месермајстер обезбедува различни задолжителни алатки за одржување, острење и ус