• Обновено
Метал од бакарен лим од метална бакарна плоча 99,9% Cu фолија Плоча Добра електрична спроводливост месинг плоча од месинг плоча бакарни чаршафи

Метал од бакарен лим од метална бакарна плоча 99,9% Cu фолија Плоча Добра електрична спроводливост месинг плоча од месинг плоча

DEN 2.00
Во магацинот.

Залиха

Материјал : месинг лист H62. Висока јачина, добра пластичност, добра заварување. 100% и висок квалитет. СОСТОЈБА ПОВРШИНА, ниска содржина на кислород. Висока чистота, фино организација. Тврд, силен.ГОВОР ЗА ВЕБЕЛЕН И БРАЗИ. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Широко користени во DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина. Материјал : месинг лист H62. Висока јачина, добра пластичност, добра заварување. 100% и висок квалитет. СОСТОЈБА ПОВРШИНА, ниска содржина на кислород. Висока чистота, фино организација. Тврд, силен.ГОВОР ЗА ВЕБЕЛЕН И БРАЗИ. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Широко користени во DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина. Може да се намали на различни форми по потреба.ITEM Тежина : 1 килограмсспецификација : Големина на производот (W x L) : 50mmx1m/1.97x39.4 инчихтизност : 0,8мм/10.03inchccopper Чистота : 99,9%Материјал : Комплетен пакет Вклучен : 1 x бакар Вклучен Roll Package : 1 x месинг со месинг Имате какви било прашања кога користите, Ве молиме слободно контактирајте не по порака.

Основни карактеристики

Product size(W x L):
50mmx1m/1.97x39.4 inch
Thickness:
0.8mm/10.03inch
Copper purity:
99.9%
Material:
Copper
Package Included:
1 x copper Roll:
Package Included:
1 x Brass Sheet
If you have any questions when using, please feel free to contact us by message. :

Најдобри понуди

КОНСИЛСА бакар грутка , 99,9+% чист суров бакар метал со висока чистота бакар честички Електролитички бакарни честички на бакар
  • Обновено

КОНСИЛСА бакар грутка , 99,9+% чист суров бакар метал со висока чистота бакар честички Електролитички бакарни честички на бакар

DEN 2719.68

Ние го продаваме овој метал со прирачник од 100g / 500g / 1000g Употреба бакарни грутки често се користат во мет