• Обновено
Изработка на бакарен метален лим од бакарен лист Yiwango, 5мм x 100mm x 100mm бакарни чаршафи

Изработка на бакарен метален лим од бакарен лист Yiwango, 5мм x 100mm x 100mm бакарни чаршафи

DEN 825.12
Во магацинот.

Залиха

Дебелина : 5мм. Димензија : 100мм х 100мм. Вклучен пакет : бакарен лист 1 парчиња x. Топлинска спроводливост, електрична спроводливост, отпор. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност, трајно во употреба. Дебелина : 5мм. Димензија : 100мм х 100мм. Вклучен пакет : бакарен лист 1 парчиња x. Топлинска спроводливост, електрична спроводливост, отпор. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност, трајно во употреба. Може да се намали на различни форми по потреба. Описи на производи Описи Описи : Материјал : Бакарктентичност : 1pcfeatures : Погодно е да се заваруваат и да се заваруваат со професионална машина за сечење и безбедно користете. За убава топлинска спроводливост, електрична спроводливост, отпорност, еластичност. Пакуван вклучен : 1 x бакар листови имате какви било прашања кога користите, ве молиме слободно контактирајте не по порака.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Месинг плоча чиста бакарна лим фолија чиста бакарна метална плоча со фолија исечена бакарна метална плоча метална бакарна плоча
  • Обновено

Месинг плоча чиста бакарна лим фолија чиста бакарна метална плоча со фолија исечена бакарна метална плоча метална бакарна плоча

DEN 3528.00

Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може да издржи добро обработк�