• Обновено
X-DREE 10Pcs 300V KF2EDGK 3.5 mm Теренот 7-Pin Пхб Завртка Терминал Блок Конектор(10pcs 300-V KF2EDGK 3.5 mm Терминал 7-Pin Pcb Терминал vite

X-DREE 10Pcs 300V KF2EDGK 3.5 mm Теренот 7-Pin Пхб Завртка Терминал Блок Конектор(10pcs 300-V KF2EDGK 3.5 mm Терминал 7-Pin

DEN 0.67
Во магацинот.

Залиха

7 Позиции, 3,5 мм теренот,приклучок за приклучок за приклучок на пхб. Терминалот ЗА ПХБ е широко користен во речиси целата електронска опрема, како што се мали електронски часовници, калкулатори, гренерален компјутер, опрема за комуникациска електроника, системи итн. Пхб дин железнички адаптер; Лесен за инсталирање и одвојување. Номинална Вредност : AC300 V ; Терминален Терен : 3,5 mm/ 0,14 инчи(Валоре номинале : AC300_V; Passo терминал : 3,5 mm / 0,14 polici. Големина : 25ммх12ммх15мм/ 1инхх0, 5инхх0, 6инч(Л*В*Ч) (Димензии : 25ммх12ммх15мм / 1инхх0, 5инхх0, 6инч (Л * В * Ч). 10 парчиња 300v KF2 EDGK 3.5 mm Теренот 7-Пински Пхб Завртка Терминал Блок Конектор Карактеристика : * 7 Позиции, 3.5 mm теренот, Пхб Завртка Терминал Блок Конектор* пхб терминал е широко користен во речиси целата електронска опрема, како што се мали електронски часовници, калкулатори, гренерален компјутер, комуникациска електронска опрема, системи итн.* Пхб дин железнички адаптер.* Лесен за инсталирање и одвојување . Спецификација : Име На Производ : Терминални Блокови Конекторпозиција : 7пресечена Вредност : AC300 VTerminal Терминал : 3,5 mm/ 0,14 инчи големина : 25mmx12mmx15mm/ 1nchx0,5nchx0, 6nch( L*W*H)Материјал : Пластика, Металмејн Боја : Сребрен Тон, Зелена Тежина : 48gpackage Содржина : 10 Pcs x PCB Teminal блокирањеопис На Шпански 10pcs 300_v Kf2edgk 3.5 Mm терминал 7-pin pcb терминал а vite7 posizioni, пасо 3,5 mm,- во connettore терминале pcbil терминале Pcb Ampiamente Utilizzato Во Квази Tutte le apparechiature elettroniche, дојдете PICCOLI OROLOGI elettronici, Calcolatori, Компјутерски Генерички, Aparecchiature Elettroniche Di Comunicazione, sistemi, ecc.Adattatore din по PCB : facile da installare Valore nominale : AC300_V; Passo терминал : 3,5 mm / 0,14 pollici Dimensioni : 25mmx12mmx15mm / 1inchx0, 5inchx0, 6nch (L * W * H).

Основни карактеристики

Product Name:
Terminal Blocks Connector
Position:
7P
Rated Value:
AC300V
Terminal Pitch:
3.5mm/ 0.14inch
Size:
25mmx12mmx15mm/ 1inchx0.5inchx0.6inch( L*W*H)
Material:
Plastic,Metal
Main Color:
Silver Tone, Green
Weight:
48g
Package Content:
10Pcs x PCB Teminal Blocks:
description in Spanish:
10Pcs 300_V KF2EDGK 3.5mm Pitch 7-Pin PCB Terminale a vite:
7 posizioni, passo 3,5 mm, -In connettore terminale PCB:
Il terminale PCB è ampiamente utilizzato in quasi tutte le apparecchiature elettroniche, come piccoli orologi elettronici, calcolatori, computer generici, apparecchiature elettroniche di comunicazione, sistemi, ecc.:
Adattatore din per PCB:
facile da installare
Valore nominale:
AC300_V; Passo terminale
Dimensioni:
25mmx12mmx15mm / 1inchx0.5inchx0.6inch (L * W * H)

Најдобри понуди