• Обновено
CBB60 20uf AC 450V жица на олово цилиндричен мотор за извршување на SH кондензатор

CBB60 20uf AC 450V жица на олово цилиндричен мотор за извршување на SH кондензатор

DEN 3.00
Во магацинот.

Залиха

Оценета капацитивност : 20 UF; Толеранција : 5 проценти; Оценета фреквенција : 50/60 Hz. Тежина : 98g; Содржина на пакетот : 1 x Motor Run SH кондензатор. Номинален напон : 450 V AC; Големина на телото : 40 x 70 mm / 1. 6 "x 2. 7" (dia*l). Овој оперативен кондензатор е погоден за стартување на еднофазни мотори со фреквенции од 50 Hz и 60 Hz, како што се климатизери, компресори и мотори. Оценета капацитивност : 20 UF; Толеранција : 5 проценти; Оценета фреквенција : 50/60 Hz. Тежина : 98g; Содржина на пакетот : 1 x Motor Run SH кондензатор. Номинален напон : 450 V AC; Големина на телото : 40 x 70 mm / 1. 6 "x 2. 7" (dia*l). Овој оперативен кондензатор е погоден за стартување на еднофазни мотори со фреквенции од 50 Hz и 60 Hz, како што се климатизери, компресори и мотори. CBB60 20 UF AC 450 V Wireица на олово цилиндричен мотор SH кондензатор.

Основни карактеристики

Најдобри понуди