• Обновено
ЛИУЏУН Надворешен Мултифункционален Метален Компас Пренослив Прецизно Мерење На Компасот За Преживување

ЛИУЏУН Надворешен Мултифункционален Метален Компас Пренослив Прецизно Мерење На Компасот За Преживување

DEN 4060.00
Во магацинот.

Залиха

Ротирачко бирање се користи за прецизно означување на насоката. Компасот има јасна скала и е добро направен. Покажувачот има прозрачен дизајн кој ја апсорбира светлината и е јасно видлив во мракот. Вградено масло за амортизација, подобра стабилност, посоодветно за спортско полирање метална легура, издржливо. Порамнете ја засечената глетка на лицето на компасот, а потоа погледнете надолу во лупата на копчето под задниот поглед за да го видите точното лежиште на целта. Ротирачкото бирање се користи за прецизно означување на насоката компасот има јасна скала и е добро изработен покажувачот има прозрачен дизајн кој ја апсорбира светлината и е јасно видлив во темно вграденото масло за амортизација, подобра стабилност, посоодветно за спортско полирање метална легура, издржлив порамнете ја засечената глетка на лицето на компасот, а потоа погледнете надолу во лупата на копчето под задниот поглед за да го видите точното лежиште на компасот.цели погодни за кампери, планинари, итн големина : 7х5, 1х1, 7х1, 9см / 2, 76х2, 01х0, 67х0, 75на должина на дворот : прибл. 15,5 см / 6,1 Вклучуваат : 1* компас, нема други ставки за прикажување забелешка : ве Молиме дозволете грешка од 1-3 см поради мерењата бидејќи различни компјутери прикажуваат различни бои, вистинската ставка може да биде малку поинаква по боја од сликата погоре спортски Електронски Гаџети Компаси Наставна Програма По Математика.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Јах Компас Пренослив Компас Воен Кампување На Отворено Мини Преклопен Објектив Компас Армиски Опстанок Прецизни Алатки За Експедиција
  • Обновено

Јах Компас Пренослив Компас Воен Кампување На Отворено Мини Преклопен Објектив Компас Армиски Опстанок Прецизни Алатки За Експедиција

DEN 1469.60

Компас изработен од пластика со големо влијание Компас За Алатка за Преживување во итни случаи идеален

Месинг Калеидоскоп Со Ретки Антички Компас Комбо Сет Професионален Изглед Антички Компас И Калеидоскоп Гроздобер Реплика Предмети
  • Обновено

Месинг Калеидоскоп Со Ретки Антички Компас Комбо Сет Професионален Изглед Антички Компас И Калеидоскоп Гроздобер Реплика Предмети

DEN 849.60

Материјал : Дрво И Месинг Големина : 15 х 10 х 10 см Како ФУНКЦИОНИРА : Компасите Работат На Принципот Дека �

ОСНОВЕН Компас На НАУКАТА Базиран НА НАУКАТА Популарно Научно Учење, Секојдневна Употреба, Патување Лесно За Носење Водичи Планинари
  • Обновено

ОСНОВЕН Компас На НАУКАТА Базиран НА НАУКАТА Популарно Научно Учење, Секојдневна Употреба, Патување Лесно За Носење Водичи Планинари

DEN 1.67

Движење исполнето со масло, стабилна ротација, отпорно на удари и водоотпорно Лесен е за носење, ги води

МАПА НА XJJZ Мапа На Далечина Километража Мултифункционален Компас Кривиметар Надворешен Спорт За Качување Мал, Лесен и Пренослив
  • Обновено

МАПА НА XJJZ Мапа На Далечина Километража Мултифункционален Компас Кривиметар Надворешен Спорт За Качување Мал, Лесен и Пренослив

DEN 1.00

Материјал : Пластика Мал, лесен и пренослив Професионален Мултифункционален Високопрецизен Вграден Ко�

Гроздобер Цврст Месинг Насочен Магнетски Компас Наутички Цитат Врежан Поморски Колекционерски Морски Автентичен Изглед Бакарно
  • Обновено

Гроздобер Цврст Месинг Насочен Магнетски Компас Наутички Цитат Врежан Поморски Колекционерски Морски Автентичен Изглед Бакарно

DEN 3.33

Прекрасен Наутички Антички Компас Од Месинг,Најдобро Е Да Го Користите Како Декоративен,Едукативен,Нав