• Обновено
Дупонт Тајвек Тј127с Комбинезон Со Хауба Со Респиратор, Еднократна Употреба, Еластична Манжетна

Дупонт Тајвек Тј127с Комбинезон Со Хауба Со Респиратор, Еднократна Употреба, Еластична Манжетна

DEN 2.67
Во магацинот.

Залиха

Поединечно спакувани. Удобниот дизајн овозможува поголем опсег на движење и обезбедува поскроено вклопување. Прицврстена хауба за вклопување на респираторот со еластична околу отворот на лицето дизајнирана да ги покрие вратот и брадата и да се вклопи околу маската за лице на респираторот. Подолг патент се протега до брадата за целосно покривање на пределот на вратот. Еластичен отвор за поцврсто вклопување на зглобот; еластичен отвор за поцврсто вклопување на глуждот. Обезбедува идеална рамнотежа на заштита, издржливост и удобност. Удобната облека за дизајн овозможува целосен опсег на движења. Флеш откачи висока густина полиетилен создава уникатен, неткаен материјал. Прилагодено вклопување; засилување во области со висок стрес за помалку издувни гасови. Подолг патент за полесно облекување и соблекување : се протега до брадата за целосно покривање на пределот на вратот. Еластични зглобови, глуждови и половината. Одлична отпорност на триење; штити од опасни честички со мала големина до 1 микрон. Генерално. Генерално. Комбинезонот Со качулка Дупонт Тајвек ТЈ127 има прикачена хауба за вклопување на респираторот со еластична околу отворот на лицето дизајнирана да ги покрие вратот и брадата и да се вклопи околу маската за лице на респираторот и спојниот спој. Подолг патент се протега до брадата за целосно покривање на пределот на вратот. Еластични отвори за поцврсто вклопување на зглобот и на глуждот. Удобен дизајн заснован на широк влез на носителот за да го обезбедиме нашиот најудобен дизајн на облека што овозможува поголем опсег на движење при истегнување и свиткување, обезбедува поскроено вклопување, нуди засилување во областите со висок стрес за помалку издувни гасови, користи подолг патент за полесно облекување и соблекување и еластичен струк за подобро поставување на облеката. Облеката тајвек е составена од полиетилен со висока густина со блиц, кој создава уникатен, неткаен материјал достапен само од Дупонт. Тивек обезбедува идеална рамнотежа на заштита, издржливост и удобност на секоја технологија на ткаенина со ограничена употреба. Ткаенината тивек нуди вродена бариера за честичките до големина од 1 микрон. Заштитата е вградена во самата ткаенина; нема филмови или ламинати за абрадирање или абење. Предноста на издржливоста на ткаенината тивек во однос на микропорозниот филм и СМС-ткаенините обезбедува постојано подобра бариера, дури и по абење и абразија. Апликациите вклучуваат намалување/санација на олово и азбест, општо одржување/операции, сликање со спреј, општо чистење.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Облека За Жени 2 Парчиња Комплети Плус Сзи 3/4 Ракав Резервоарот Блузи И Широк Нога Панталони Висок Струк Цветни Печати Тренерка
  • Обновено

Облека За Жени 2 Парчиња Комплети Плус Сзи 3/4 Ракав Резервоарот Блузи И Широк Нога Панталони Висок Струк Цветни Печати Тренерка

DEN 239.84

плажа поставува жени 2 парче облека лен плус големина постелнина шорцеви поставува жени 2 парче облека п

Еткија Жени Харем Панталони Европски И Американски Пролет И Лето Женски Нови Лабави Спортски Обични Јога Панталони Женски Панталони
  • Обновено

Еткија Жени Харем Панталони Европски И Американски Пролет И Лето Женски Нови Лабави Спортски Обични Јога Панталони Женски Панталони

DEN 1.67

Дозвола Предмети За Жени Под 5 долари затворање панталони за фустани со висок струк за жени облечени кос

Женска Облека Со Плус Големина 2 Парчиња Секси Ребрести Печатени Ремени Со Појас Врвни Широки Панталони За Нозе Комплети Комбинезони
  • Обновено

Женска Облека Со Плус Големина 2 Парчиња Секси Ребрести Печатени Ремени Со Појас Врвни Широки Панталони За Нозе Комплети Комбинезони

DEN 639.84

Материјал : полиестер и спандекс Повлечете го затворањето Миење Раце Само Секси плус големина 2 парчиња

Анрабес Женски Дводелни Облеки Костим За Дуксери Со Долги Ракави На Ракавот На Екипажот Со Широки Панталони За Нозе Џемпер Сетови
  • Обновено

Анрабес Женски Дводелни Облеки Костим За Дуксери Со Долги Ракави На Ракавот На Екипажот Со Широки Панталони За Нозе Џемпер Сетови

DEN 1.00

ОД 2016 ГОДИНА, АНРАБЕС прошири повеќе категории женска облека, обезбедувајќи повеќе стилски, удобни, вис�

Јужих Женски Палацо Долги Панталони Панталони Висок Струк Широка Нога Растеглив Струк Лабаво Вклопување Секојдневни Панталони
  • Обновено

Јужих Женски Палацо Долги Панталони Панталони Висок Струк Широка Нога Растеглив Струк Лабаво Вклопување Секојдневни Панталони

DEN 143.84

Здраво~ о (*▽*) wel добредојдовте Во Нашата Продавница Нашите џогери се направени со користење на шевови з�

Женска Облека Со Плус Големина 2 Парчиња Секси Ребрести Печатени Ремени Со Појас Врвни Широки Панталони За Нозе Комплети Комбинезони
  • Обновено

Женска Облека Со Плус Големина 2 Парчиња Секси Ребрести Печатени Ремени Со Појас Врвни Широки Панталони За Нозе Комплети Комбинезони

DEN 2.67

Материјал : полиестер и спандекс Повлечете го затворањето Миење Раце Само Секси плус големина 2 парчиња