• Обновено
Вентилатор За Шпорет На дрва Со Топлинско Напојување, Вентилатори За Камини Со 3 Сечила Неелектрични За Печки За Погребување Пелети Од Дрво, Ултра Тивко, Зголемува 8

Вентилатор За Шпорет На дрва Со Топлинско Напојување, Вентилатори За Камини Со 3 Сечила Неелектрични За Печки За Погребување

DEN 2.00
Во магацинот.

Залиха

€3-Вентилатор За камин Со сечила ● Нашиот вентилатор за шпорет на дрва со 3 сечила ќе циркулира поголем волумен на топол воздух, поместувајќи го хоризонтално низ вашата куќа, а не директно на таванот. Овој неелектричен вентилатор за шпорет на дрва е широко користен во печки на дрва, шпорети на гас, горилници, камини итн. ®Не Е Потребна Моќност. Овој вентилатор За камин не бара никаква надворешна моќност или електрична енергија. Користејќи термоелектрична технологија за туркање топол воздух во просторијата, вентилаторот се врти со претворање на топлината во електрична енергија преку топлински проводник на дното. И вентилаторот на каминот автоматски ја прилагодува брзината на ротација со температурата на површината на каминот. Не само што помага да се загрее вашиот дом, туку и ја намалува потрошувачката на гориво на вашиот горилник за дрво. ●Висок Квалитет ● оваа основа На вентилаторот И сечилата на каминот се изработени од анодизиран алуминиум отпорен на ' рѓа, кој е отпорен на абење и има добра топлинска спроводливост. Еко вентилаторот нема да се искриви или обезбојува дури и по долги часови работа на високи температури. За употреба, треба само да го поставите вентилаторот за камин на рамната површина на врвот на шпоретот, лесен за употреба и да поседувате висока ефикасност. ●Тивок Вентилатор За Камин Е од суштинско значење за удобен ноќен сон Тивок Термодинамички Вентилатор За Камин Од Дрво е помал од 25 децибели за загревање на шпорет на дрва, едвај слушате ништо, но сепак се чувствувате топло. Задоволете се да уживате во топлина и удобност во тивка средина. €Заштедува Енергија Q вентилаторот на шпоретот на дрва ќе помогне да се намали потрошувачката на гориво за 30% и брзо да се загрее просторијата. Ја намалува потрошувачката на дрво на шпоретот со подобрување на циркулацијата на топол воздух, што ја зголемува температурата, како и нивото на удобност. Кога ќе заврши зимата, ќе се изненадите кога ќе најдете дополнително дрво во залихите!. Како Да Се Користи : Нема потреба да се соберат, поставени на двете страни на огништето врвот може да се користи. Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Вентилатор На Шпорет На Топлина : Модел на алуминиумска легура : РЕЖИМ На Напојување MISS901 : Список На Пакети со термички сензори : 1 x Вентилатор на Шпорет на Топлина.

Основни карактеристики

Item Type:
Heat Powered Stove Fan
Material:
Aluminum alloy
Model:
MIS901
Power Supply Mode:
Thermal sensor
Package List:
1 x Heat Powered Stove Fan:

Најдобри понуди

СЕВЕЗ Индуциран Нацрт-Вентилатор За Оџак, Машина За Чад За Издувни Гасови На Покривот ЗА Домаќинство, Вентилатор За Вентилатор
 • Обновено

СЕВЕЗ Индуциран Нацрт-Вентилатор За Оџак, Машина За Чад За Издувни Гасови На Покривот ЗА Домаќинство, Вентилатор За Вентилатор

DEN 1935.20

● ЗА ДИЈАМЕТАР НА ДИМНИ КАНАЛИ 80w Вентилатор За Оџак За Дијаметар На Димни 1216см, 120в Вентилатор За Оџак З

Гајуни 5 Сечила Вентилатор За Шпорет На Топлина Црн Камин Дрвен Горилник Еко-Вентилатор Тивок Домашен Камин Вентилатор Ефикасна
 • Обновено

Гајуни 5 Сечила Вентилатор За Шпорет На Топлина Црн Камин Дрвен Горилник Еко-Вентилатор Тивок Домашен Камин Вентилатор Ефикасна

DEN 1.00

Анодизиран Алуминиумски Материјал : целиот вентилатор е направен од анодизиран алуминиум, кој нема да '

Ганазоновар Додатоци Ар Додатоци Шпорет На Дрва Пароброд Метален Вентилатор Сечило 4 Дел За Замена На Сечилото За Камин Со Топлински
 • Обновено

Ганазоновар Додатоци Ар Додатоци Шпорет На Дрва Пароброд Метален Вентилатор Сечило 4 Дел За Замена На Сечилото За Камин Со Топлински

DEN 1.33

Ова сечило е многу тивко на работа, не произведува прекумерна бучава, побезбедна и поудобна за употреба.

МИХТРА 4 Сечилото Камин Вентилатор Топлина Напојува За Дрво Најавите Шпорет Вентилатор Тивка Животната Средина Вентилатор Грејач
 • Обновено

МИХТРА 4 Сечилото Камин Вентилатор Топлина Напојува За Дрво Најавите Шпорет Вентилатор Тивка Животната Средина Вентилатор Грејач

DEN 1.00

ВЕНТИЛАТОР ЗА ШПОРЕТ НА ДРВА : Не Се Потребни Батерии или Електрична Енергија! Уникатниот дизајн на сечи

Евакуатор За Чад од оџак, Вентилатори За Индуктор на Покривот, За Камин За Горилник На Шпорет На Дрва-Еколошки И Ефикасен Вентилатор
 • Обновено

Евакуатор За Чад од оџак, Вентилатори За Индуктор на Покривот, За Камин За Горилник На Шпорет На Дрва-Еколошки И Ефикасен Вентилатор

DEN 0.33

забелешка! ! ! Работниот напон на производот е 190230v, а нацртвентилаторот индуциран од оџакот се користи с�

ЛИНЛИН 4 Ножеви Вентилатор За Шпорет На Топлина Вентилатор За Шпорет На Дрва Вентилатор За Камин За Греење На Воздухот Еко Шпорет
 • Обновено

ЛИНЛИН 4 Ножеви Вентилатор За Шпорет На Топлина Вентилатор За Шпорет На Дрва Вентилатор За Камин За Греење На Воздухот Еко Шпорет

DEN 604.80

50~345 Работна Температура : вентилаторот се врти кога температурата е достигната 50 (122) Колку е потопла осн

Вентилатор За Камин На Дрва 4 Сечила Вентилатор За Домашен Камин Вентилатор За Шпорет На Топлина Ефикасен Вентилатор За Топлински
 • Обновено

Вентилатор За Камин На Дрва 4 Сечила Вентилатор За Домашен Камин Вентилатор За Шпорет На Топлина Ефикасен Вентилатор За Топлински

DEN 2.33

Ефикасно : овој производ циркулира топол воздух низ просторијата од топлината на шпоретот / горилникот,

ЈИШОП Вентилатор ЗА Термичка Моќност Вентилатор За Камин На Топлина Вентилатор За Шпорет На Дрва За Горилник На Дрва Камин Еко
 • Обновено

ЈИШОП Вентилатор ЗА Термичка Моќност Вентилатор За Камин На Топлина Вентилатор За Шпорет На Дрва За Горилник На Дрва Камин Еко

DEN 600.00

Овој вентилатор за горилници е дизајниран да обезбеди многу широк опсег на топлинска струја, така што м�

Линлин Црн Камин 4 Сечила Шпорет На Топлински Погон Дневник На Вентилатор На Дрва Тивок Домашен Камин Вентилатор Ефикасна Дистрибуција
 • Обновено

Линлин Црн Камин 4 Сечила Шпорет На Топлински Погон Дневник На Вентилатор На Дрва Тивок Домашен Камин Вентилатор Ефикасна Дистрибуција

DEN 1.00

Голем Волумен На Воздух : 5 сечила дифузираат топол воздух низ целата просторија Само ставете го вентила

Взглод Евакуатор На Чад од Оџак, Електричен Екстрактор За Чад Од Оџак, Вентилатори За Индуктор на Покривот, Вентилатор за Нацрт
 • Обновено

Взглод Евакуатор На Чад од Оџак, Електричен Екстрактор За Чад Од Оџак, Вентилатори За Индуктор на Покривот, Вентилатор за Нацрт

DEN 3.00

забелешка! ! ! Работниот напон на производот е 190230v, а нацртвентилаторот индуциран од оџакот се користи с�

Вентилатор за Шпорет На Дрва китванс, Вентилатор За Камин Со 5 Сечила, Вентилатор За Шпорет На Топлина со Алуминиум Од Авијација
 • Обновено

Вентилатор за Шпорет На Дрва китванс, Вентилатор За Камин Со 5 Сечила, Вентилатор За Шпорет На Топлина со Алуминиум Од Авијација

DEN 0.33

●ПОДОБРЕТЕ 20% ТОПОЛ ПРОТОК на ВОЗДУХ + 5 сечила вентилатор за шпорет на топлина со исклучиво прецизно оп�

Линлин 4-Сечилото Топлина Напојува Шпорет На Дрва Врвот Вентилатор За Дрво Најавите Греалки Камин Еко Пријателски Фанови Лијанан
 • Обновено

Линлин 4-Сечилото Топлина Напојува Шпорет На Дрва Врвот Вентилатор За Дрво Најавите Греалки Камин Еко Пријателски Фанови Лијанан

DEN 0.33

Постои интегриран систем за автоматска заштита во основата на вентилаторот за да се заштити од прегрев�

Мифор ЈИШОП Црн Камин 5 Сечило Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор Дрво Режач Еко Пријателски Тивок Вентилатор Дома Ефикасна
 • Обновено

Мифор ЈИШОП Црн Камин 5 Сечило Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор Дрво Режач Еко Пријателски Тивок Вентилатор Дома Ефикасна

DEN 3.33

2 Супер тивко, збогувајте се со бучниот електричен вентилатор! 3 Без одржување, само треба редовно да дод�

6 Ножеви Вентилатор За Огниште Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор На Дрва Тивок За Домашен Вентилатор Ефикасна Дистрибуција
 • Обновено

6 Ножеви Вентилатор За Огниште Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор На Дрва Тивок За Домашен Вентилатор Ефикасна Дистрибуција

DEN 2.67

50~345 Работна Температура : вентилаторот се врти кога температурата е достигната 50 (122) Колку е потопла осн

Хаофи 5 сечила Дрво Горење Шпорет На Топлина Вентилатор Не Електрични Самостојно Стартување Камин Вентилатор Висока Температура,
 • Обновено

Хаофи 5 сечила Дрво Горење Шпорет На Топлина Вентилатор Не Електрични Самостојно Стартување Камин Вентилатор Висока Температура,

DEN 1350.40

Автоматско Стартување : Кога температурата на телото на печката ќе достигне околу 122 степени, таа ќе зап�

МАЛАКСА ЛИАНКСИАО-Вентилатор За Шпорет На Топлина,Вентилатор За Камини Со 6 Сечила, Тивко Еколошко Горење На Дрва За Гас,Пелети,Дрво,
 • Обновено

МАЛАКСА ЛИАНКСИАО-Вентилатор За Шпорет На Топлина,Вентилатор За Камини Со 6 Сечила, Тивко Еколошко Горење На Дрва За Гас,Пелети,Дрво,

DEN 3.00

[4 Сечилата Започнуваат Автоматски]Засилени 4 Сечила, Побрза Брзина, Поголем Волумен На Воздух.Вентилато

YYYSHOPP Устата Двојна Глава 10 Топлина Напојува Шпорет Навивач Најавите Дрво Режач Еко Пријателски Тивок Вентилатор Дома Ефикасна
 • Обновено

YYYSHOPP Устата Двојна Глава 10 Топлина Напојува Шпорет Навивач Најавите Дрво Режач Еко Пријателски Тивок Вентилатор Дома Ефикасна

DEN 1.67

Овој вентилатор за горилници е дизајниран да обезбеди многу широк опсег на топлинска струја, така што м�