• Обновено
Филтер за масло за масло за мотори на Bosch 72271WS

Филтер за масло за масло за мотори на Bosch 72271WS

DEN 271.84
Во магацинот.

Залиха

Филтрите за масло за мотори на Bosch Workshop екран до 97,5% од штетните честички како што се нечистотии, јаглеродни наоѓалишта и повеќе од моторното масло, што доведува до посилни перформанси на моторот и поголема долговечност. Способни да фатат и држат до 13 грама штетни честички, спречувајќи ги да циркулираат низ моторот на вашите возила, одржувајќи го заштитено од предвремено абење. Посилните челични плочи и куќиштата спречуваат искривување, протекување и лошо вклопување. Синтетичка гума анти-одводниот вентил (каде што е применливо) обезбедува снабдување со чисто масло е достапно кога ќе го започнете вашето возило, спречувајќи да се создаде абење за производство на суви стартови. Заптивките цврсто, сепак лесно се отстрануваат благодарение на дизајнот на синтетичка гумена дихтунзи со висока лупаност. Компатибилен со избрани возила (Белешка : Ниво/мотор на возилото може да влијае на вклопувањето-потврдете ги специфичните детали за вклопување на возилото со погоре четка погоре) : Субару : 2019-21 Искачување, 2003-06 Баја, 2016-21 Crosstrek, 1998-21 Forester, 1993 -22 Импреза. Субару : 1990-21 Legacy, 2000-21 Outback, 2013-14 WRX, 2013-20 WRX STI, 2013-15 XV Crossstrek. Филтер за масло. Филтер за масло. Со ефикасност од 97,5% и можност за одржување 13 грама штетни честички и нечистотија, филтрите за нафта на работилницата Bosch обезбедуваат силна заштита и перформанси на моторот. Филтрите за масло за масло од Bosch ги штитат моторите со чување на штетни честички и нечистотии од циркулирање низ моторот на вашето возило, спречувајќи предвремено абење и откажување на моторот, истовремено одржувајќи високи перформанси.

Основни карактеристики

Најдобри понуди