• Обновено
Серија на Cangshan S 60171 Германски фалсификуван зеленчук на Накири, 7-инчен

Серија на Cangshan S 60171 Германски фалсификуван зеленчук на Накири, 7-инчен

DEN 239.20
Во магацинот.

Залиха

Рачно изработено ножеви со целосен тен, фалсификувани од тесни зрнести, x50crmov15 германски челик за неверојатна издржливост, отпорност на дамки и исклучително задржување на работ. Секое сечило поминува низ (Ultra6) фаза на третман на топлина, обезбедувајќи го секое сечило ја одржува јачината и функцијата. Раката заострен на агол од 16 степени по страна. Добро избалансирана рачка од 4,75 "и 7" сечило со HRC 58 +/- 2 на скалата на цврстина на Роквел. Овој расчистувач на зеленчук, исто така, познат како Накири е одличен за исечоци од притисок, исечување и зеленчук од зеленчук, мелени билки и сечење овошје или сирење. NSF International Certified. Доживотна гаранција против дефекти на производителот. Измијте ги ножевите со топла вода и малку детергент, исплакнете внимателно и исушете се со пешкир. Рачно изработено ножеви со целосен тен, фалсификувани од тесни зрнести, x50crmov15 германски челик за неверојатна издржливост, отпорност на дамки и исклучително задржување на работ. Секое сечило поминува низ (Ultra6) фаза на третман на топлина, обезбедувајќи го секое сечило ја одржува јачината и функцијата. Раката заострен на агол од 16 степени по страна. Добро избалансирана рачка од 4,75 "и 7" сечило со HRC 58 +/- 2 на скалата на цврстина на Роквел. Овој расчистувач на зеленчук, исто така, познат како Накири е одличен за исечоци од притисок, исечување и зеленчук од зеленчук, мелени билки и сечење овошје или сирење. NSF International Certified. Доживотна гаранција против дефекти на производителот. Измијте ги ножевите со топла вода и малку детергент, исплакнете внимателно и исушете се со пешкир. Серијата S е во спротивност со нејзината елегантна и тенка силуета со смело аголни линии и мазни кривини. Ова рафинирано ажурирање на традиционалниот нож се прави исклучително добро формирајќи алатка на која готвачот може да му верува. Патентираниот нож за дизајн се фокусира на ергономска рачка која е лесна и удобна за зафаќање. Секој нож е добро избалансиран и беспрекорно изработен овозможува тешка употреба на кујната и лесно чистење. Овој нож има челик со високо-легура германски X50 Crmov15 дава исклучителен спој на цврстина и издржливост на работ, овозможувајќи прецизен и остар раб без никаква кршливост. Челикот има цврстина од 58 ± 2 на рејтингот на тврдоста на Роквел и исто така е многу отпорен на дамки.

Основни карактеристики

Најдобри понуди