• Обновено
Избор жардиниери Премиум Бонсаи Алатка Комплет + Бонсаи 101 Книга-Сет Вклучува:Дрвени Гребло, Долго &засилувач; Широк Лопати, Ножици, Пинцети, Бамбус Четка, &засилувач

Избор жардиниери Премиум Бонсаи Алатка Комплет + Бонсаи 101 Книга-Сет Вклучува:Дрвени Гребло, Долго &засилувач; Широк Лопати,

DEN 0.67
Во магацинот.

Залиха

Се што ви треба за да се грижи за вашиот бонсаи, во еден стилски случај : градинарски смолкнување и ножици за намалување на гранчиња, помали гранки, лисја или корени лесно. Пинцети за отстранување на мртви лисја, инсекти, плевел и други фини остатоци. Четка од бамбус за подобрување на вашето бонсаи дрво, гребло од бамбус за авион или гребло на површината на почвата при пресадување и 2 лопати (долги и широки). Вклучува најпродавана книга "бонсаи : 101 суштински совети" од експертот за бонсаи, Хари Томлинсон( Издавачка Куќа ДК), со 72 илустрирани страници во целосна боја. Се што треба да знаете за бонсаи грижа, одржување, дизајн и аранжман. Со јасни објаснувања за бонсаи и што е тоа, овие 101 совети за лесно разбирање имаат се што ви треба за да ги добиете посакуваните резултати. Врвен квалитет : сѐ е направено само со најдобар челик и бамбус, како што би очекувале од брендот За Избор на Жардиниери. И тоа доаѓа уредно спакувани во стилски случај за складирање, така што тоа го прави одличен подарок за вашиот пријател или семејство. Ножиците и ножиците се изработени од квалитетен челик, имаат двојно засилена пружинска рачка и неговите сечила се остри и подмачкани подготвени да ја исечат секоја тврда површина. Пинцетите се изработени од квалитетен нерѓосувачки челик, designedономски е дизајниран совршено да се вклопи во вашата рака и доаѓа со пластичен заштитник на врвот. Гребло и лопати се направени од квалитетен челик со рачки од цврсто дрво. Четката од бамбус е направена од квалитетен бамбус, со вистинска количина на цврстина. 100% задоволство загарантирана : тоа го сакаат, или вашите пари назад! Ако не сте задоволни со комплетот, тогаш ќе ви вратиме 100% од парите.

Основни карактеристики

Најдобри понуди

Гарденера 16-Парче Професионални Бонсаи Алатки Поставени За Прецизно Кастрирање И Обликување Дрвја За Професионални И Аматерски
  • Обновено

Гарденера 16-Парче Професионални Бонсаи Алатки Поставени За Прецизно Кастрирање И Обликување Дрвја За Професионални И Аматерски

DEN 735.84

Се разбира, тие исто така можат да се користат во процесот на трансплантација Тие исто така можат да се к

Максмарт Бонсаи Копче Машина, 11 во Нерѓосувачки Челик Конкавна Гранка Машина Професионални Бонсаи Филијала Машина Остар Бонсаи
  • Обновено

Максмарт Бонсаи Копче Машина, 11 во Нерѓосувачки Челик Конкавна Гранка Машина Професионални Бонсаи Филијала Машина Остар Бонсаи

DEN 204.80

Се користи за кастрење гранки на бонсаи вилушка Откако ќе се исече конкавниот секач, се остава конкавен